Czym jest Escape Room, Arena VR i Laser Tag?

Wypady ze znajomymi to dobry pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Obecnie mamy niezliczoną ilość ciekawych atrakcji, dzięki czemu bardzo łatwo jest znaleźć rozrywkę, która przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi.

Wypady ze znajomymi to dobry pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Obecnie mamy niezliczoną ilość ciekawych atrakcji, dzięki czemu bardzo łatwo jest znaleźć rozrywkę, która przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi. Dużą popularnością cieszą się obecnie pokoje zagadek, czyli Escape Room, Arena VR czy Laser Tag. Każda z tych rozrywek to nieco inna forma zabawy. Na czym one polegają?

Czym są Escape Roomy?

Escape Room Kraków to gra będąca rodzajem interaktywnej zabawy grupowej, w której zazwyczaj bierze udział od 2 do 6 osób. Uczestnicy gry zostają zamknięci w specjalnym pokoju zagadek. Aby wydostać się z pomieszczenia, konieczne jest rozwiązanie wielu zagadek wymagających logicznego myślenia oraz współpracy. Escape Roomy charakteryzują się określoną tematyką, której motywy są tłem wszystkich łamigłówek. Pokój zagadek to świetne rozwiązanie dla osób lubiących tematykę kryminalną.

laser_mystery.jpg

Innym rodzajem atrakcji jest arena VR Kraków. Jest to nic innego, jak świat wirtualnej rzeczywistości. Na dużej przestrzeni gracze mają do dyspozycji gogle, które pozwalają im przenieść się do innego świata. Gra może odbywać się w obrębie pojedynczego stanowiska, których na sali jest kilka lub bez żadnych ograniczeń na całości powierzchni. Nowoczesne gogle nie posiadają kabli, dzięki czemu nie są kłopotliwe podczas gry. Ciekawym rozwiązaniem jest także Escape Room VR, czyli pokój zagadek w wirtualnej rzeczywistości.

Laserowy paintball i labirynt

Centrum rozrywki Katowice oferuje także arenę Laser Tag. Jest to duża przestrzeń, w obrębie której uczestnicy grają w laserowy paintball. Laserową atrakcją jest również laserowy labirynt. Gra odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, wypełnionym wiązkami laserowymi oraz przyciskami. Zadaniem uczestnika jest przejście na przeciwległy koniec pomieszczenia, przy jednoczesnym wykonywaniu wyznaczonych zadań.

Planując wypad ze znajomymi na miasto, warto jest wziąć pod uwagę powyższe atrakcje. Oczywiście mogą być one niedostępne w mniejszych miejscowościach, natomiast na pewno znajdziemy je w większych miastach. Wybór odpowiedniej atrakcji zależy wyłącznie od preferencji i upodobań

Centrum rozrywki proponują także możliwość zorganizowania urodzin, spotkań firmowych czy innych imprez. Jeżeli nie mamy pomysłu na miejsce organizacji urodzin, centrum rozrywki na pewno byłoby ciekawym rozwiązaniem.  W Escape Roomie, na arenie VR lub arenie Laser Tag możemy również zorganizować wieczór panieński lub kawalerski.

Zostaw komentarz