Dlaczego warto korzystać ze specjalistycznych środków czyszczących

Planując gruntowne sprzątanie warto zaopatrzyć się w specjalistyczne środki. Pokazujemy produkty, które powinny znaleźć się w zaopatrzeniu firm sprzątających oraz w naszych domach.

Bywa, że sprzątanie przerasta nasze możliwości, nie chcemy na to poświęcać zbyt dużo czasu bądź zabrudzenia są na tyle silne, że trudno pozbyć się warstw brudu. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na samodzielne porządki z wykorzystaniem specjalistycznych, a nie uniwersalnych środków czyszczących. Drugą opcją jest wynajęcie ekipy sprzątającej, która takich środków używa na co dzień. Dlaczego jest to tak ważne?

Nieprzyjemne zabrudzenia

Istnieją takie obszary w naszych domach i biurach, które szczególnie wymagają czyszczenia i odpowiedniej konserwacji. Mowa między innymi o armaturze łazienkowej, fugach (zwłaszcza jasnych), piekarniku czy kominkach. Jeśli dopuścimy do powstania dużej warstwy zanieczyszczeń, może być ciężko ją usunąć zwykłymi preparatami, dostępnymi w marketach. Po nich często na sprzątanej powierzchni pozostają mało estetyczne smugi i resztki zabrudzeń. Nawet jeśli będzie nam się wydawało, że środki czyszczące działają, dopiero stosując produkty specjalistyczne, zobaczymy różnicę w jakości.

Jak czyścić armaturę łazienkową?

Umywalka, bateria, prysznic – armatura łazienkowa brudzi się niezwykle szybko, gdyż podczas codziennego używania trudno ich nie pochlapać wodą. Problemem są też osady z mydła i kamień z twardej wody. Pozbycie się takich zabrudzeń jest czasochłonne. Można oczywiście próbować metod domowych, nieinwazyjnych, ale zazwyczaj są one mało skuteczne albo skuteczne przez krótki czas. Jeśli zależy nam na gruntownym czyszczeniu łazienki warto skorzystać z preparatów dedykowanych takich jak CLEAN Czysta kabina prysznicowa i armatura łazienkowa marki JURGA. Jest to profesjonalny środek, który służy do usuwania osadów mineralnych. Pozwala zlikwidować kamień, ślady po mydle i kosmetykach. Do tego nie zostawia zacieków i smug, co sprawia, że powierzchnie wyglądają nieskazitelnie. Sprzątanie warto przeprowadzać regularnie, nie dopuszczając do nagromadzenia zanieczyszczeń, co pozwoli utrzymać dobry wygląd łazienki.

Czyszczenie piekarników i kominków

Piekarniki i kominki to szczególnie brudzące się miejsca. Tłuszcz i zabrudzenia powstałe po przypaleniu jedzenia, są wyjątkowo nieestetyczne i trudne do usunięcia. Podobnie sadza, która pozostaje na szybkie kominkowej po wygaśnięciu ognia. Czyszczenie powierzchni uniwersalnymi środkami zazwyczaj prowadzi do rozprowadzenia i rozmazania brudu po całej powierzchni. Przez to sprzątanie jest o wiele dłuższe niż byśmy chcieli, a próby doprowadzenia szyby do błysku zazwyczaj nieskuteczne. Co innego, gdy korzystamy z preparatów Czysta szyba kominkowa i Czysty piekarnik.

Pierwszy z nich – w formie pianki – dedykowany jest do usuwania sadzy, przydymień i przypaleń. Do tego formuła preparatu sprawia, że w przyszłości brud będzie się słabiej osadzał, a czyszczenie będzie jeszcze prostsze. Drugi – preparat do czyszczenia piekarników Cean Czysty piekarnik, również w formie pianki, nadaje się do czyszczenia rusztów kuchenek gazowych i blach do pieczenia oraz całego piekarnika. Sprzątając szklane powierzchnie z preparatami JURGA chronimy je też przed zarysowaniem, co może się zdarzyć, gdy próbujemy pozbyć się brudu używając nieodpowiedniego środka.

Nielubiane pleśnie i grzyby

Tym, co często spędza nam sen z powiek są brudne fugi. Nie unikniemy tego, zwłaszcza w kuchni, przy kuchence. Gdy na dodatek fugi są jasne, zanieczyszczenia przekładają się na ogólne wrażenie jakie mamy wchodząc do pomieszczenia. Innym rodzajem niechcianych zabrudzeń – nie tylko na fugach – są grzyby i pleśnie, które pojawiają się na tynkach, silikonach, a także ścianach.

Preparat z serii CLEAN od JURGA, dedykowany do zwalczania pleśni i grzybów działa szybko, pozwala skrócić sprzątanie i jest łatwy w użyciu. Podobnie preparat do czyszczenia fug Clean Czysta fuga, którym usuniemy naloty zarówno z fug białych jak i kolorowych, na płytkach ceramicznych, klinkierze, kamieniu naturalnym i nie tylko.

Dlaczego środki specjalistyczne?

Specjalistyczne środki czyszczące, które zostały stworzone z myślą o konkretnym typie zabrudzenia i zabrudzonej powierzchni, są o wiele skuteczniejsze i działają szybciej niż środki uniwersalne. Wynika to z ich, odpowiednio dobranego składu, który przekłada się m.in. na szybsze mieszanie brudu z wodą, na zmianę pH powierzchni, co doprowadza do szybszego oderwania się brudu od powierzchni. Zmiana pH i substancje zawarte w preparatach, wpływają pozytywnie na rozkład zabrudzeń. Dzięki innej koncentracji w porównaniu do środków uniwersalnych, są bardziej wydajne i mają szersze spektrum działania. Co więcej, często ich nowoczesne formuły zabezpieczają również powierzchnię przed nadmiernym brudzeniem się w przyszłości. Możliwość szybkiego czyszczenia dużych powierzchni sprawia, że to preparaty idealne do sprzątania w firmach czy obiektach publicznych.

Zostaw komentarz