Dlaczego warto kupić grzejnik olejowy?

Kto z nas nie chciałby nieco zaoszczędzić? Zwłaszcza na czymś takim, jak ogrzewanie, którego koszty potrafią przyprawić o zawrót głowy? Aby to zrobić, warto zakupić grzejnik olejowy.

Kto z nas nie chciałby nieco zaoszczędzić? Zwłaszcza na czymś takim, jak ogrzewanie, którego koszty potrafią przyprawić o zawrót głowy? Aby to zrobić, warto zakupić grzejnik olejowy. Czym charakteryzuje się taki grzejnik? Dlaczego warto go kupić? Co może nam dać?

Czym charakteryzują się grzejniki olejowe?

Różnica między grzejnikami zwykłymi a olejowymi polega na tym, że te tradycyjne wypełnione są wodą, a olejowe – olejem mineralnym. Olej dłużej utrzymuje ciepło i nie paruje, dzięki czemu może dłużej i efektywniej oddawać ciepło do grzejnika. Tym samym dłużej i intensywniej ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje.

Grzejnik olejowy nie pobiera wiele prądu, dzięki czemu nie musimy się bać o potencjalny wzrost kosztów prądu. Wysoka moc niektórych modeli przekłada się na szybkość nagrzania oleju i samego grzejnika, a finalnie – pomieszczenia. 

Grzejników olejowych można używać na trzy sposoby:

  • dodatek grzewczy,
  • główne źródło ogrzewania wtedy, gdy centralne ogrzewanie jeszcze nie zostało włączone, 
  • źródło ciepła w domkach letniskowych lub na kempingach.

electric-heater-scaled.jpg

Grzejnik olejowy może być sterowany cyfrowo lub analogowo. Te drugie mogą mieć następujące funkcje:

  • praca manualna – umożliwia ręczne ustawienie grzejnika,
  • wykrywanie otwartego okna – grzejnik olejowy nie będzie grzać, jeśli okno w pomieszczeniu jest otwarte.

Grzejnik olejowy sterowany cyfrowo jest wyposażony w takie same funkcje, co jego analogowy odpowiednik, ale może mieć również takie funkcje, jak:

  • termostat – umożliwia dokładne ustawienie temperatury w pokoju,
  • funkcja Night – pozwala zredukować temperaturę w nocy oraz stale i bezproblemowo ją kontrolować,
  • funkcja Child – likwiduje ryzyko oparzenia się gorącą powierzchnią grzejnika przez dzieci,
  • funkcja Turbo – umożliwia niemal natychmiastowe nagrzanie się grzejnika i chwilę później pomieszczenia do ustawionej uprzednio temperatury,
  • obniżenie temperatury, która występuje na powierzchni grzejnika.

Grzejnik dla alergików

Grzejnik olejowy, jak również inne grzejniki, które oferuje polski producent ogrzewaczy ekletrycznych Elpe, są przyjazne dla alergików. Sezon grzewczy to czas, kiedy cząsteczki roztoczy i kurzu dostają się do naszych dróg oddechowych, dlatego bardzo ważne jest regularne i dokładne czyszczenie całego grzejnika. Grzejnik olejowy jest skontruowany w taki sposób, że można w łatwy i skuteczny sposób go wyczyścić, co przełoży się na minimalny kontakt z alergenami. 

Podobne funkcje, co grzejnik olejowy, ma także ogrzewacz elektryczny, który oferuje polski producent ogrzewaczy ekletrycznych Elpe. Produkty Elpe cechują się wysoką jakością i atrakcyjnymi cenami!

Zostaw komentarz