Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych inwestorów oraz osób planujących generalny remont mieszkania. Zapewnia maksymalny komfort termiczny oraz wygodę użytkowania. Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Czy ogrzewanie podłogowe może stać się samodzielnym systemem grzewczym w naszym domu?

Ogrzewanie podłogowe to poziomy system ogrzewania, który wyróżnia się wysoką efektywnością cieplną – przy zachowaniu walorów estetycznych mieszkania. Pozostaje niewidoczne, przez co nie wpływa negatywnie na aranżację wnętrza. Jednocześnie nie musimy martwić się sposobem rozmieszczenia grzejników, które często zajmują dużo miejsca. W zależności od swoich preferencji możesz zdecydować się na wodne ogrzewanie podłogowe lub elektryczny system grzejny. Rozwiązania różnią się sposobem montażu. Zależy Ci na szybkiej instalacji? Postaw na elektryczne maty grzewcze, które sprawdzą się zarówno w roli głównej, jak i dodatkowej metody ocieplenia domu.

To, czy ogrzewanie podłogowe może być traktowane jako samodzielny sposób ogrzewania mieszkania zależeć będzie od szeregu czynników, wśród których możemy wymienić warunki klimatyczne oraz rodzaj izolacji budynku. Ważną rolę odgrywają także indywidualne preferencje użytkowników i użytkowniczek. Ogrzewanie podłogowe może nie wystarczyć w przypadku wystąpienia bardzo niskich temperatur lub słabej izolacji termicznej budynku. W takiej sytuacji konieczne może okazać się korzystanie z dodatkowych źródeł ciepła w czasie zimy.

Jakie są największe zalety ogrzewania podłogowego?

Jedną z najważniejszych zalet ogrzewania podłogowego jest nadzwyczajny komfort termiczny. Ciepło rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniu, zapewniając stabilną i jednakową temperaturę w różnych częściach domu. Zapewnia przy tym optymalny rozkład ciepła dla naszego organizmu. Możemy cieszyć się wyższą temperaturą w okolicach stóp i niższą przy głowie. Jednocześnie uchodzi za wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie, które z pewnością doceni większość inwestorów (obniżenie temperatury we wnętrzu o 1–2 stopnie może pozwolić na obniżenie rachunków nawet o 12%). Co więcej, odznacza się niższym zużyciem czynnika grzewczego. Wymaga temperatury zasilania na poziomie 45 stopni Celsjusza, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, które potrzebują przeważnie ok. 60 stopni Celsjusza.

Ogrzewanie podłogowe uchodzi przy tym za wyjątkowo wygodną i estetyczną alternatywę. Pozostaje – jako infrastruktura – niewidoczne, przez co nie wpływa negatywnie na aranżację wnętrza. Brak konieczności montażu grzejników pozwoli zaoszczędzić miejsce, co będzie stanowić ważną zaletę w niewielkich pomieszczeniach, np. w łazience.

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe wyróżnia się długą żywotnością. Trwałe elementy sprawiają, że będzie to doskonała inwestycja na długie lata. Jest to jednocześnie sprawdzone rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Ten rodzaj instalacji nie wpływa negatywnie na wilgotność powietrza, chroniąc przed nadmiernych wysuszaniem. Nie powoduje przy tym wznoszenia kurzu, co dodatkowo podnosi codzienny komfort życia. Elektryczne ogrzewanie jest przy tym wyjątkowo proste w montażu. Sama obsługa pozostaje intuicyjna i polega na właściwym ustawieniu termostatu. Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w każdym domu niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania technologicznego użytkowników.

Zostaw komentarz