kolor włosów

Dobór koloru farby do włosów – od czego jest uzależniony

Gdzie dokonasz koloryzacji

Zdecyduj, czy koloryzacja ma miejsce w salonie fryzjerskim, czy planujesz ją przeprowadzić samodzielnie w łazience. Gdy wykonujesz to samodzielnie, zwykle możesz przyciemnić lub rozjaśnić włosy maksymalnie o 2-3 tony – warto o tym pamiętać podczas zakupu farby. Dodatkowo, odcień widoczny na opakowaniu nie zawsze odzwierciedla efekt na włosach – gwarancji zgodności otrzymasz tylko u fryzjera. Farbowanie włosów w domu często skutkuje ciemniejszym odcieniem niż ten wybrany na opakowaniu, zwłaszcza gdy naturalny kolor włosów jest ciemny. Rozjaśnianie bardzo ciemnych włosów zazwyczaj wymaga wizyty w salonie fryzjerskim. Pamiętaj także, że delikatne, jasne włosy lub włosy zniszczone są bardziej podatne na koloryzację, a na grubych włosach efekt może być mniej widoczny.

Typ urody a kolor włosów

Kolor włosów powinien pasować do twojego typu urody. Przykładowo, posiadaczki letniego typu urody, charakteryzujące się jasną karnacją, powinny wybierać jasne odcienie farb, takie jak blond lub popielaty brąz. Z kolei osoby o jesiennej urodzie z brzoskwiniowym odcieniem skóry, doskonale będą wyglądać w odcieniach miedzi i kasztanów. Kobiety o ciemnej oprawie oczu, niezależnie od karnacji, mogą wybrać farbę w paletach brązów i czerni, w tym odcienie śliwkowe, granatowe czy czerwone. Dla kobiet wiosennych z złocistym odcieniem skóry, wybór farb w ciepłych, miodowych odcieniach blond lub jasnego brązu podkreśli ich urodę.

Twoje oczy i cechy twarzy również wpływają na dobór koloru włosów. Zimne odcienie tęczówek (błękitne, szare) dobrze komponują się z włosami w ciepłych odcieniach, takich jak miodowy blond czy jasna czekolada. Z drugiej strony, ciemne oczy (brązowe, piwne, czarne) podkreślą włosy w ciemnych odcieniach, nadając ci wygląd typowy dla Latynosów. Zielone oczy najlepiej wyglądają z rudymi włosami. Oprócz barwy tęczówek, ważna jest także oprawa oczu – ciemne włosy mogą wyglądać nienaturalnie przy jasnych brwiach i rzęsach, a jasne włosy mogą wyglądać dziwnie przy ciemnej oprawie oczu. Lżejsze pasma mogą złagodzić ostry wygląd twarzy, podczas gdy ciemniejsze mogą dodać powagi (i potencjalnie postarzyć).

Wybierając kolor włosów, pamiętaj, że decyzja ta jest bardziej złożona niż tylko wybór produktu, który przyciągnie twoją uwagę na półce. Przed zdecydowaniem się na zmianę koloru fryzury, warto zastanowić się, czy kolor, który nam się podoba, rzeczywiście pasuje do nas. Aby uniknąć szoku i rozczarowania, warto rozważyć szereg czynników, które pomogą określić, który odcień będzie najbardziej komplementarny dla twojej cery i ogólnego wyglądu.

Zostaw komentarz