Farbowanie włosów w domu: podstawy, które warto znać

Chcesz zafarbować włosy w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne na początek przygody z samodzielną koloryzacją. Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz oraz jak bezpiecznie wykonać zabieg we własnej łazience.

Farbowanie włosów: od czego zacząć?

Jesteś szatynką i zamarzył ci się rudy kolor włosów? A może chcesz przeistoczyć się z brunetki w blondynkę? Zanim zaczniesz przygotowywać się do koloryzacji, warto nabyć wiedzę na temat tego, jak działają farby do włosów oraz co zrobić, by uzyskać oczekiwany efekt. Koloryzacja globalna (czyli obejmująca jednolitym kolorem całe włosy) może być dzielona na:

  • Koloryzację ton w ton – czyli pogłębienie naturalnego odcienia włosów,
  • Koloryzację po rozjaśnianiu, niezbędną, jeśli chcesz uzyskać zupełnie inny kolor włosów lub jaśniejszy odcień.

Jeśli oczekujesz spektakularnej metamorfozy fryzury, niezbędne będzie uprzednie rozjaśnienie włosów. Tutaj sprawdzisz, jaka farba dobrze pokryje rozjaśnione włosy: https://swiat-kosmetykow.pl/jaka-farba-pokryje-rozjasnione-wlosy. Jeżeli chcesz natomiast jedynie podkręcić swój naturalny odcień, wystarczy ci farba o zbliżonym kolorze.

Akcesoria niezbędne do koloryzacji

Poza farbą lub/i rozjaśniaczem (wraz z utleniaczem o dopasowanej mocy), do farbowania włosów będziesz potrzebowała metalowej miseczki, pędzelka, peleryny fryzjerskiej lub po prostu ubrań, których nie będzie ci szkoda pobrudzić.

Warto dodać, że w przypadku koloryzacji domowej warto zainwestować w farby i rozjaśniacze marek fryzjerskich, które cechują się wysoką jakością, nie zawierają szkodliwych substancji i są łatwe w zastosowaniu.

Farbowanie włosów krok po kroku

  1. Przygotuj stanowisko pracy – ważne, byś miała przed sobą odpowiednio duże lustro.
  2. Zabezpiecz odzież przed zabrudzeniem, a na granice pomiędzy skórą a linią włosów nanieś odrobinę tłustego kremu (zapobiegnie on zafarbowaniu skóry).
  3. Podziel włosy na kilka sekcji za pomocą klipsów (ilustracje, jak to zrobić, bez problemu znajdziesz w sieci).
  4. Jeśli rozjaśniasz włosy, przygotuj mieszankę rozjaśniacza i aktywatora. Nakładaj ją na poszczególne sekcje włosów, zaczynając od tyłu głowy.
  5. Po pokryciu włosów odczekaj czas rekomendowany przez producenta (zwykle to około 25 min). Odpowiednio rozjaśnione włosy powinny być jednolite i mieć kolor miąższu banana.
  6. Dokładnie zmyj rozjaśniacz z włosów, używając delikatnego szamponu.
  7. Na osuszone włosy możesz nałożyć farbę w pożądanym kolorze. Uwaga: wcześniej dokładnie zapoznaj się z tonacjami farb, by upewnić się, że wybrany kolor można nakładać na rozjaśnione pasma. Dowiedz się, jaka farba na rude włosy po rozjaśnianiu będzie najlepszym wyborem.
  8. Zmyj farbę po określonym czasie, zastosuj odżywkę do włosów. Umyj kosmyki ponownie i osusz.

Farbowanie włosów w domu może być udane – aby tak się stało, warto stale poszerzać swoją wiedzę. Na blogu Świat Kosmetyków znajdziesz więcej wskazówek dotyczących domowych zabiegów i nie tylko. Sprawdź sama: https://swiat-kosmetykow.pl/wlosy-i-paznokcie!

Zostaw komentarz