Fotowoltaika dla firm – czy to rozwiązanie się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne montowane są coraz powszechniej nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w firmach. Ze względu na spory koszt realizacji przedsięwzięcia często pojawia się pytanie, czy fotowoltaika jest opłacalnym dla przedsiębiorców rozwiązaniem. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Fotowoltaika w przedsiębiorstwach – korzyści

Fotowoltaika dla firm to inwestycja, która opłacalna jest ze względów finansowych. Jest to jeden z głównych czynników, które sprawiają, że przedsiębiorcy decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Rzeczywiście oszczędności na rachunkach za energię elektryczną w przypadku firm mogą być kolosalne! Fotowoltaika do swojego działania wykorzystuje bowiem całkowicie darmowy zasób, jakim jest promieniowanie słoneczne. Bardzo ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać moc instalacji zarówno pod kątem aktualnego zapotrzebowania na prąd, jak i potencjalnych potrzeb w przyszłości wynikających z rozwoju firmy. Należy także uwzględnić możliwość powiększenia systemu w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Oszczędności powstałe w wyniku obniżenia kosztów pozyskania prądu na rzecz działalności firmy przyczyniają się do możliwości poniesienia wydatków na inne cele np. zatrudnienie nowych pracowników czy zakup nowych maszyn. To bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa.

Instalacja fotowoltaiczna w firmie umożliwia również lepsze zarządzanie budżetem firmowym. Uniezależnia ona bowiem od podwyżek cen energii elektrycznej, zatem nie pojawią się żadne niespodziewane wydatki w postaci wyższych rachunków za prąd od dostawcy prądu. Firmy stają się także niezależne energetycznie i mogą działać również w trakcie przerw w pracy elektrowni czy awarii sieci energetycznej. Jest to aspekt, który należy uwzględnić przy ocenie rentowności montażu fotowoltaiki w firmie.

Fotowoltaika opłaca się dla firm również z innych powodów. Jest bowiem inwestycją w pozytywny, proekologiczny wizerunek. Czynnik ten jest ważny dla potencjalnych, świadomych ekologicznie nabywców oraz inwestorów, które poszukują odpowiedzialnych społecznie partnerów do współpracy.

Sposób wykonania inwestycji – dlaczego jest tak ważny?

Rozważając montaż fotowoltaiki w firmie, warto dokładnie rozeznać się na rynku i wybrać dobrego wykonawcę instalacji. To od pracy monterów zależne jest w przeważającym stopniu poprawne działanie systemu. Ponadto, polegając na dobrym wykonawcy, takim jak firma Nexenergy – https://nexenergy.pl/, zyskuje się kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia. Kluczowe jest dobranie mocy do aktualnego zapotrzebowania na energię elektryczną, z jednoczesnym uwzględnieniem rozwoju firmy i możliwości zakupu maszyn. Firmowa elektrownia słoneczna powinna zostać zamontowana w odpowiednio nasłonecznionym miejscu, umożliwiającym jednocześnie jej rozbudowę w przypadku wzrostu zużycia prądu. Bardzo ważna jest także pomoc w zakresie dofinansowań i preferencyjnych kredytów, jakie przedsiębiorcy mogą pozyskać z programów rządowych, które znacznie ograniczają koszty wykonania inwestycji. Wszystko to zyskać można dzięki współpracy z Nexenergy.

 

 

Zostaw komentarz