Lotki do badmintona

Jakie lotki do badmintona wybrać?

Na rynku mamy spory wybór produktów przeznaczonych do gry w badmintona, nie inaczej jest z lotkami, które znaleźć można w różnych postaciach, np. lotki naturalne i syntetyczne. Lotki naturalne są wykonane z piór gęsich lub kaczych oraz korka, na który naciągnięto kawałek skóry. W sklepach internetowych znajdziecie je w menu z lotkami piórowymi. Lotki syntetyczne, czyli nylonowe, różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego wykonano koszyczek. Tu pióro zastąpił plastik. Jakie lotki do badmintona wybrać i dlaczego takie? Przede wszystkim powinniśmy określić nasze potrzeby. To naturalne, że zawodnik uczestniczący w turniejach będzie używał lotek piórowych, ale co zrobi amator?

Jakie lotki do badmintona dla początkujących?

Pamiętaj, że jako początkujący gracz bardzo często uderzasz nieczysto, co ma ogromny wpływ na zużycie lotek piórowych. Każde trafienie w koszyczek, zbudowany z piór, to kolejne uszkodzenie, które zmienia kształt lotki do badmintona, co powoduje utratę jej pierwotnych właściwości. Taka lotka nie będzie latać ani daleko, ani celnie. Trudno będzie przewidzieć jej tor lotu, co spowoduje jedynie frustrację. Na początek o wiele lepiej zaopatrzyć się w lotki syntetyczne, które znacznie lepiej znoszą nieczyste zagrania. Plastik jest bardziej plastyczny, lotki do badmintona z nylonu nie pękają tak szybko, a piórka nie strzępią się. Pomimo tego, że w opakowaniu lotek syntetycznych jest na ogół 6, a piórowych 12 sztuk to te pierwsze starczają na wiele dłużej. Z czasem zachęcamy coraz częściej próbować lotek z piórek, bo frajda z gry takimi jest o wiele większa.

Lotki do badmintona na zewnątrz

Od pewnego czasu w ofercie sklepów ze sprzętem do badmintona znaleźć można lotki AirShuttle, ze specjalnym koszyczkiem, stworzone do gry na zewnątrz. Ich największą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do klasycznych lotek badmintonowych nie poddają się tam znacząco podmuchom wiatru. Tuba takich lotek do badmintona składa się najczęściej z 3 sztuk i kosztuje ok. 30 złotych. Nie są to niezniszczalne lotki, więc pamiętaj, żeby przed wyjazdem nabyć kilka opakowań, grając w plenerze trzeba liczyć się z ewentualnością zgubienia lotki.

Zostaw komentarz