Pielęgnacja włosów po zabiegu farbowania – o czym musisz wiedzieć?

Wyobraźcie sobie, że według badań około 90% kobiet regularnie farbuje włosy. A jak można się domyślić nie wpływa to pozytywnie na ich kondycję oraz stan. Nie oznacza to wcale, że włosy farbowane nie mogą dobrze się prezentować. Jednak trzeba o nie dbać. Dziś podpowiemy Wam, jak to robić.

Metoda OMO, czyli zafunduj włosom podwójne nawilżenie

Pewne jest to, że włosy trzeba nawilżać i należy to robić regularnie i dobrze. Warto spróbować metody mycia włosów OMO, która nie tylko doskonale oczyszcza włosy, ale też zapewnia im właściwe nawilżenie, a nawet podwójne nawilżenie. Na początek należy umyć włosy odżywką z dodatkiem kwasu hialuronowego, który wnika w strukturę włosa i dogłębnie go nawilża, ale też tworzy na nim swoisty film ochronny, zapobiegając dalszej degradacji łuski i jej odchyleniu. Odżywkę trzymamy na włosach przez kilka minut, następnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem oczyszczającym, choćby z dodatkiem niacynamidu, który usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, a do tego łagodzi podrażnienia. Możecie także zastosować szampon z dodatkiem pokrzywy. Na koniec nakładamy maseczkę z dodatkiem keratyny, która spaja włosy niczym cement i uzupełnia braki w ich strukturze. W efekcie włosy stają się mocniejsze i mniej się puszą, a do tego wszystkiego łatwiej je rozczesać.

Olejowanie włosów olejkiem kokosowym

Warto pamiętać, że pielęgnacja włosów po farbowaniu nie musi być czasochłonna czy skomplikowana. Ważne, by regularnie nakładać odżywki, ale też spraye termoochronne choćby podczas suszenia włosów. Oczywiście raz w tygodniu należy wykonać olejowanie. Do tego celu możemy Wam polecić olejek, który jest neutralny i mamy tutaj na myśli olejek kokosowy. W końcu dogłębnie nawilża włosy, a przy tym nie powoduje żółknięcia włosów blond i pozwala zachować kolor na dłużej. Olejowanie najlepiej wykonywać wieczorem. Na początek należy umyć włosy metodą OMO. Gdy będą już suche, warto delikatnie je zwilżyć, jednak nie wodą, a sokiem aloesowym. Wystarczy tylko rozcieńczyć sok aloesowy z wodą w stosunku 1:3. Sok przelewamy do buteleczki z atomizerem i delikatnie spryskujemy włosy. Teraz możemy już przejść do kolejnego etapu, czyli nałożenia na włosy olejku. Trzeba to robić pasmo po paśmie tak, ale unikać samej nasady (chyba, że zmagacie się także z bardzo suchą skórą głowy). Po nałożeniu olejku włosy czeszemy, a po 20 minutach nakładamy następną warstwę olejku. Tym razem czekamy godzinę. W tym czasie zawsze możecie poczytać książkę. Pamiętajcie, że olejek może spływać, dlatego też lepiej założyć czepek kosmetyczny. Gdy minie godzina, możemy już zmyć kosmetyk letnią wodą i ponownie umyć włosy.

Domowa maska na bardzo suche włosy

Włosy po częstym farbowaniu mogą być przesuszone i się puszyć. Jednak można sobie z tym problemem poradzić przygotowując domową maseczkę na bazie jajka. Potrzebujmy jedno białko, które ubijamy na sztywną pianę. Gdy powstanie już piana, możemy dodać łyżkę soku z cytryny i łyżkę żelu aloesowego. Całość mieszamy i nakładamy na całą długość włosów od samej nasady. Po godzinie maskę zmywamy letnią wodą i myjemy włosy. Taką maskę można trzymać na włosach całą noc, ale wtedy koniecznie załóżcie czepek ochronny, bo maska może spływać. Stosujcie maskę przynajmniej raz w tygodniu. Gwarantujemy, że już po krótkim czasie poczujecie różnicę i także ją zauważycie.

Zostaw komentarz