Dekoracje na I Komunię Świętą – jak się przygotować

I Komunia Święta to moment, które każdy obchodzi jedynie raz w życiu. Jest to dzień szczególnie ważny dla katolików. Komunia to moment, gdy dziecko po raz pierwszy świadomie przyjmuje sakrament, tym samym dołączając do wspólnoty kościoła. Dla rodziców natomiast święto to ma dodatkowy wymiar. Jest to swoisty symbol dorastania dziecka. Wejście w nowy etap życia naszej pociechy. Dlatego też tak bardzo zależy nam na tym, aby dzień komunii świętej wypadł idealnie.

Do organizacji przyjęcia przygotowujemy się już dużo wcześniej. Najpierw tworzymy liczbę gości, licząc ile osób zaprosimy. Następnie podejmujemy decyzję, czy obiad komunijny chcemy podać w zaciszu własnego domu, czy może jednak w restauracyjnej sali. Później ustalamy menu, biorąc pod uwagę preferencje każdej z zaproszonych osób. Gdy załatwimy już i miejsce i jedzenie, zaczynamy zastanawiać się, jak tak naprawdę ten dzień powinien wyglądać. I to jest właśnie jedna z najbardziej skomplikowanych części. Jaki kolor powinien przewijać się przez dekoracje? Czy wybrać jakiś wzór? Czym ozdobić ściany, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia? Te i wiele pytań rodzi się w naszych głowach.

Fakt, że na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów dekoracji. Zdecydowanie nie pomaga to w podjęciu decyzji co kupić. Ich wybór jest tak szeroki, że gdy myślimy już, że znaleźliśmy to, czego potrzebujemy, zaraz wyskakuje nam obrazek innej ozdoby, która poddaje wątpliwościom podjętą przed chwilą decyzję. Jak więc odpowiednio zaplanować przygotowanie ozdób na komunię świętą? To pytanie nurtuje wiele osób. Cóż, istnieją pewne wskazówki, które mogą w tym pomóc.

Wiele osób radzi, aby w pierwszej kolejności skupić się na kolorze przewodnim przyjęcia (nie mylić z motywem!). W przypadku dekoracji na I komunię świętą najczęściej wybieranym kolorami są: różowy, błękitny, złoty i srebrny. Mniej popularnym, ale jednak również pojawiającym się wśród dekoracji, jest kolor zielony. Gdy zdecydujemy już, który z tych kolorów najbardziej nam odpowiada, łatwiej jest poszukać odpowiednich dekoracji, ponieważ mamy już pierwszy filtr do wyszukiwania ozdób.

Drugim krokiem może być przygotowanie listy, jakie dekoracje sali na komunię świętą właściwie będą nam potrzebne. Należy zastanowić się jak wiele ozdób chcemy użyć. Nie ma sensu przesadzać, aby nie przytłoczyć całego wydarzenia. Wśród ozdób, które jednak z pewnością warto zakupić są dekoracje komunijne stołu, baner komunijny oraz kilka balonów komunijnych.

Dekoracje stołu na komunię świętą

Dekoracje stołu na komunię świętą to pozycja obowiązkowa, ponieważ całe przyjęcie właściwie toczy się dookoła stołu. A więc to właśnie od tego miejsca zaczyna się budowanie nastroju. Do tego zadania świetnie sprawdzą się serwetki komunijne w różnych wzorach. Obok serwetek dobrze zaprezentują się winietki na komunię. Będą one nie tylko ładnym elementem dekoracji na I komunię świętą, ale również pomocą organizacyjną. Dzięki nim każdy gość będzie wiedział, które miejsce jest dla niego przypisane, co zapobiegnie niepotrzebnemu zamieszaniu przy zasiadaniu do stołu. Oprócz serwetek i winietek warto pomyśleć o dekoracjach kwiatowych. Bukiety żywych kwiatów zawsze pięknie zdobią każde przyjęcie. Jeśli wciąż czujecie niedosyt myśląc o waszych dekoracjach stołu na komunię świętą to sprawdźcie również serwetniki, które będą ciekawym dodatkiem. Czujecie, że nie do końca wiecie jak to wszystko razem skompletować? Zajrzyjcie więc na stronę Congee.pl, która dla swoich klientów przygotowała specjalną kategorię zestawy komunijne. Są w niej gotowe już komplety składające się między innymi z dekoracji stołu na komunię świętą.

Balony komunijne

Jeżeli załatwiliście już temat dekoracji stołu na komunię świętą, to możecie zacząć myśleć, co jeszcze może się przydać. Polecamy kupić kilka sztuk balonów na komunię. Balony to bardzo uniwersalna ozdoba, która świetnie sprawdza się na praktycznie każdy przyjęciu. Również na komunii. Balony możecie kupić w gotowych zestawach lub samodzielnie skompletować swoją unikalną kompozycję. Na samym przyjęciu możecie wykorzystać je do dekoracji sali, ustawiając je w pęczkach wzdłuż ścian. Mogą posłużyć też za ozdobę stołu. Wystarczy dokupić pasujący kolorem obciążnik i nadmuchany bukiet balonów przymocować, aby ozdabiał stół. Przy wykorzystaniu ich w ten sposób pamiętajcie jednak, by nie tworzyć zbyt dużych bukietów balonowych. Nie chcemy przecież, żeby zasłaniały gościom całe przyjęcie.

Banery na I Komunię Świętą

Jako ostatni z elementów dekoracji sali na komunię świętą, który zdecydowanie warto zakupić, jest baner komunijny. Co to takiego? To ozdoby napis. Jest to dekoracja, która zdecydowanie powinna ozdobić ścianę organizowanej przez Was komunii. Banery dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Świetnie ożywią ściany domu czy też restauracji. Będą prezentować się z klasą i smakiem, idealnie wpisując się w atmosferę komunijną. Najlepsze jest jednak, że można zamówić również banery na komunię personalizowane. Czyli dekorację, na której może znaleźć się imię neokomunikanta lub neokomunikantki. Taka ozdoba będzie idealna jako tło dla pamiątkowych zdjęć z przyjęcia.

Oczywiście dekoracji na I komunię świętą jest dużo więcej. Czasem jednak przed zakupem ich wszystkich warto zastanowić się, czy naprawdę chcemy “zasypać” całe przyjęcie ozdobami. Lepiej postawić na mniej, ale lepiej dobranych i dopasowanych elementów, które wspólnie sprawią, że całe przyjęcie komunijne będzie niezapomniane.

Zostaw komentarz