Relaks na plaży – najpiękniejsze miejsca do wypoczynku i opalania się

Nie każdy za cel podróży obiera sobie zwiedzanie miejscowych zabytków. Wielu chce po prostu wypocząć na plaży i rozkoszować się słońcem, ciszą i pięknym widokiem. Pojawia się jednak pytanie o to, dokąd polecieć, aby wybrane miejsce odpowiadało naszym preferencjom. Możliwości jest oczywiście mnóstwo, a w dzisiejszym tekście skupimy się właśnie na tym, gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże na świecie.

Najpiękniejsze miejsca do wypoczynku i opalania się

Podróżowanie to nie tylko odwiedzanie znanych lokalizacji w przestrzeni miejskiej, smakowanie lokalnych potraw czy zwiedzanie najpopularniejszych obiektów. Dla wielu priorytetem jest bowiem spędzenie czasu na plaży, opalanie się i odpoczynek od codziennych zajęć. Polecamy miejsca, w których jest to niemal pewne! 

Wakacje z widokiem na morze – jak zorganizować?

Planowanie takiego wyjazdu najlepiej zacząć z odpowiednim, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli mamy taką możliwość, unikajmy podróży w sezonie, a także podczas weekendu. Najszybszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu, nawet przy krótkich podróżach po Europie, będzie oczywiście samolot. Nie zapominajmy też o zadbaniu o swoje bezpieczeństwo, m.in. kupując ubezpieczenie podróżne czy ubezpieczenie rezygnacji z podróży. 

Najpiękniejsze plaże na świecie – tam warto się wybrać

relaks-na-plazy-najpiekniejsze-miejsca-do-wypoczynku-i-opalania-sie2.jpg

Turcja wakacje – to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy o wypoczynku na plaży. Wśród najpiękniejszych w tym kraju można wymienić Blue Lagoon, Cirali czy Iztuzu Beach. Na naszym kontynencie warto wybrać się na Praia da Falesia w Portugalii, Playa de Muro w Hiszpanii czy Falassarna Beach w Grecji. Na uwagę zasługują ponadto włoskie plaże Spiaggia dei Conigli oraz Lampedusa. Myśląc o dalszych podróżach, można wziąć pod uwagę słynącą z przepięknych plaż Brazylię (m.in. Fernando de Noronha cz Baia do Sancho), ale też Playa Grande na Dominikanie, Cayo Blaco na Kubie czy Playa Delfinse w Meksyku. Wielu naszych rodaków coraz chętniej wybiera się też na Bali (m.in. Diamond Beach) czy do Tajlandii (np. wyspy Phi Phi), które przecież słyną z magicznych miejsc, w których można naprawdę wypocząć. Hitem ostatnich sezonów jest też Zanzibar, gdzie znajdziemy m.in. plaże Kiwengwa. Nie możemy w tym zestawieniu pominąć też najpiękniejszych polskich plaż: w Sopocie, w Łebie, Krynicy Morskiej, na Helu i wielu wielu innych, które przyciągają rocznie miliony turystów. 

Jak znaleźć oferty na każdą kieszeń? 

Widzimy więc, że mamy tak naprawdę nieograniczone pole działania, tym bardziej, że wszelkie formalności jesteśmy w stanie załatwić całkowicie online. Świetnym rozwiązaniem, który ułatwia to zadanie, jest platforma do organizacji podróży eSky.pl, gdzie znajdziemy nie tylko połączenia lotnicze i noclegi, ale też oferty wypożyczalni samochodów, ubezpieczalni, bilety wstępu do licznych obiektów itd. W ten sposób możemy zaplanować podróż od “a” do ”z” i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Najlepiej samemu zapoznać się z możliwościami tego narzędzia i znaleźć dla siebie najciekawsze opcje podróży, sprawdzając przy okazji zakładki tematyczne typu Wakacje czy City Break, gdzie znajdziemy opcje lotów z noclegiem połączonych w jednej rezerwacji. 

Zostaw komentarz