
Profesjonalnie przedłużone rzęsy mogą wyglądać spektakularnie, ale przychodzi moment, kiedy trzeba się z nimi pożegnać. Niezależnie od tego, czy robisz to z powodu odrostu, planowanej przerwy czy zwyczajnie z chęci powrotu do rzęs naturalnych – usuwania rzęs nie wolno przeprowadzać w sposób przypadkowy. Źle dobrany preparat, zbyt gwałtowne ruchy lub brak wiedzy o sposobie użycia może skutkować uszkodzeniem oczu, podrażnieniem skóry, a nawet trwałym przerzedzeniem rzęs naturalnych.
W tym artykule porównamy remover do rzęs do użytku profesjonalnego z popularnymi metodami stosowanymi w zaciszu domowym. Wyjaśniamy, czym się różnią, kiedy warto sięgnąć po konkretny produkt i jakie środki ostrożności podjąć, by cały proces zdejmowania rzęs przebiegł bezpiecznie.
Domowe sposoby usuwania rzęs przedłużanych – czy warto ryzykować?
W internecie łatwo znaleźć porady typu: “przyłóż wacik nasączony olejkiem rycynowym” lub “weź gorącą parę i przeczesuj rzęsy”. Te metody kuszą prostotą, jednak nie zostały stworzone z myślą o usuwaniu sztucznych rzęs z użyciem silnego kleju. Domowe olejki mogą co najwyżej poluzować wiązania, ale rzadko całkowicie rozpuszczają klej używany w trakcie zabiegu przedłużania.
Próby mechanicznego ściągania rzęs przy użyciu pęsety lub palców bez odpowiedniego środka to najprostsza droga do wyrwania rzęs naturalnych. Tego typu działania nie tylko powodują ból, ale mogą także zaburzyć cykl wzrostu rzęs, a ich regeneracja zajmuje tygodnie. Dla osób o skórze wrażliwej, ryzyko podrażnień i obrzęków oczu jest jeszcze większe.
Remover do rzęs – opracowana formuła dla bezpieczeństwa i skuteczności
Profesjonalne środki do usuwania rzęs są projektowane z myślą o pełnym rozpuszczaniu kleju, bez uszkadzania rzęs naturalnych. Każdy dobry remover do rzęs zawiera opracowaną formułę, która została przetestowana pod kątem standardami medycznymi. Najczęściej spotykamy remover w formie żelu lub kremu – oba te rodzaje różnią się nie tylko konsystencją, ale też tempem działania i komfortem aplikacji.
Warto zwrócić uwagę, czy produkt posiada atesty oraz informacje o okresie przydatności. Stosowanie przeterminowanego środka lub bez jasno określonego sposobu użycia zwiększa ryzyko alergii. Dla kobiet z oczami podatnymi na podrażnienia i skórą wrażliwą niektóre preparaty mogą być zbyt intensywne, dlatego dobór removera powinien być przemyślany.
Krem czy żel? Jaką konsystencję removera wybrać?
Jeśli zależy Ci na pełnej kontroli nad aplikacją, wybierz remover w kremie. Dzięki gęstej konsystencji nie spływa do oczu, co minimalizuje ryzyko podrażnień. Jest szczególnie polecany osobom wykonującym usuwanie rzęs w domu oraz tym z tendencją do łzawienia oczu.
Z kolei remover w żelu działa szybciej i mocniej, dlatego jest często używany przez stylistki rzęs. Należy jednak unikać kontaktu żelu z błoną śluzową, ponieważ może to wywołać pieczenie lub łzawienie. Przy pracy z produktem tego typu istotne jest zachowanie precyzji i ścisłe przestrzeganie instrukcji sposobu użycia.
Czy remover do rzęs można stosować w domu?
Niektóre removery do użytku profesjonalnego są dostępne na rynku dla osób prywatnych, ale ich aplikacja wymaga ostrożności. Przed pierwszym użyciem należy wykonać próbę uczuleniową, np. na wewnętrznej stronie nadgarstka. Niewłaściwe użycie, zbyt duża ilość preparatu lub niedokładne usunięcie pozostałości kleju może prowadzić do zaczerwienienia skóry i pieczenia oczu.