Jaki kamień gua sha wybrać i jak go używać?

Dzięki masażom płytkami gua sha możesz poprawić kondycję swojej skóry, zadbać o jej młody wygląd, wysoką elastyczność, a także pozbyć się problemów skórnych. Aby jednak kamień zadziałał tak, jak sobie tego życzysz, musisz wybrać jego odpowiedni rodzaj.

Czym jest kamień gua sha i do czego służy?

Kamień gua sha znany jest w medycynie chińskiej już od dawna. Ma on najczęściej postać płaskiej płytki o zaokrąglonych brzegach. Kształt serca lub trójkąta należy do najbardziej uniwersalnych i łatwych w obsłudze. Pozwala wygodnie używać kamienia do wykonywania masażu twarzy, a także innych partii ciała.

Gua sha to nie tylko nazwa kamienia. To również rodzaj techniki masażu terapeutycznego. Jego celem jest poprawa cyrkulacji krwi oraz limfy o organizmie, a w konsekwencji sprawniejsze usuwanie toksyn i dostarczanie wszystkim komórkom ciała tlenu oraz innych wartościowych składników odżywczych. Masaż gua sha stosuje się między innymi jako terapię przeciwbólową, ujędrniającą i regenerującą.

Przy regularnym wykonywaniu masażu twarzy kamieniem gua sha można liczyć na redukcję zmarszczek, przywrócenie skórze elastyczności, młodego wyglądu, lepszego napięcia, niwelacji zaczerwienień, przebarwień, nieestetycznych cieni pod oczami. Jednocześnie zabieg ten pozwala się odprężyć, działa kojąco na umysł i cały układ nerwowy.

Dostępne rodzaje kamieni gua sha i ich zastosowanie

Płytki gua sha do masażu wykonywane są z różnorodnych kamieni szlachetnych. Każdy z nich charakteryzuje się specyficznymi właściwościami, dlatego zawsze należy dobrać odpowiedni adekwatnie do swoich potrzeb i oczekiwań.

  • Jadeit – chłodzi, oczyszcza, pomaga redukować stany zapalne, wyciszyć cerę problematyczną.
  • Kwarc różowy – pobudza krążenie krwi, jest szczególnie polecany dla cery dojrzałej, z widocznymi zmarszczkami. Dodatkowo kamień ten słynie także z tego, że redukuje bóle głowy, stres i wspiera walkę z bezsennością.
  • Ametyst – pomaga odświeżyć cerę i zapewnia zdrowy wygląd zarówno młodym kobietom z trądzikiem, jak i tym, które chciałyby wygładzić zmarszczki.
  • Awenturyn – świetnie radzi sobie z obrzękami, spłycaniem zmarszczek, przywracaniem jędrności skórze twarzy oraz dekoltu.

Jak wykonywać masaż kamieniami gua sha?

Istnieją różne techniki masażu gua sha, lecz podstawowy z nich można wykonać samodzielnie w domu. Przed zabiegiem warto schłodzić kamień, co wzmocni jego działanie kojąco-łagodzące.

  • Umyj twarz oraz kamień. Zaaplikuj na masowane partie wybrane serum lub olejek, którego używasz, dzięki czemu płytkę będzie można swobodnie przesuwać po skórze.
  • Przyłóż kamień płasko do centralnej części brody, a następnie przeciągnij go aż do ucha, delikatnie uciskając. Zrób to samo, zaczynając od kącika ust, przestrzeni nad górną wargą. Powtórz czynność kilka razy i wykonaj to samo analogicznie po drugiej stronie twarzy.
  • Ułóż płytkę pomiędzy brwiami i przeciągnij tuż nad nimi w kierunku skroni. Zrób to samo większym łukiem, a następnie od nasady nosa w linii prostej aż do włosów i oczywiście powtórz wszystko po drugiej stronie.

Warto zgłębić więcej informacji o innych technikach masażu gua sha, by znaleźć tę, która w określonym przypadku będzie przynosiła najlepsze rezultaty. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego kamienia gua sha lub sposobów jego użycia, skonsultuj się ze specjalistą medycyny chińskiej.

Zostaw komentarz