Obroża na kleszcze dla kota – jaką wybrać?

Kleszcze czyhają na nas nie tylko w lasach i na łąkach. Równie często można spotkać je na osiedlowych trawnikach, z których łatwo możemy przynieść je do domu. Dlatego nawet koty niewychodzące mogą być narażone na ich ukąszenie. Jak zabezpieczyć naszego pupila przed kleszczami? Która obroża przeciwkleszczowa będzie najlepsza dla kota?

Obroże przeciwkleszczowe – różne metody działania

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie preparaty dostępne na rynku mają taki sam sposób działania i cieszą się różną skutecznością. Bardzo wiele obroży przeciw kleszczom w rzeczywistości działa jedynie odstraszająco, nie chroniąc zwierzęcia przed ukąszeniem. Takie produkty nie mają większego sensu, ponieważ nasączone są olejkami eterycznymi, które mogą podrażniać nos zwierzęcia, a mimo to narażają zwierzę na ukąszenie i zarażenie chorobą odkleszczową.

Dobrej jakości obroże, takie jak Foresto dla kota, zapewniają nie tylko działanie odstraszające, ale przede wszystkim biobójcze. Oznacza to, że gdy pasożyt wejdzie w kontakt ze skórą zwierzęcia, jego układ nerwowy doznaje paraliżu, a następnie kleszcz umiera. Co ważne, w przypadku Foresto dla kota nie musi dojść nawet do ukąszenia przez pasożyta – ginie on już w samym kontakcie ze skórą lub sierścią naszego pupila. Dzieje się tak dlatego, że substancja czynna stopniowo rozprowadza się po sierści pupila, tworząc swego rodzaju powłokę ochronną.

Obroża przeciwkleszczowa – tylko dla kota!

Kolejną ważną kwestią jest, by stając przed wyborem preparatu na kleszcze, kupować jedynie obroże przeznaczone dla kotów. To bardzo istotne, ponieważ niektóre substancje czynne, znajdujące się w obrożach dla psów (jak np. permetryna) są toksyczne dla kotów.

Niektóre produkty, między innymi obroża dla kota Foresto, mają tę samą, bezpieczną dla obu gatunków substancję czynną. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by wybrać produkt przeznaczony dla kotów i małych psów, ze względu na ilość substancji czynnej.

Obroża Foresto dla kota – najdłużej działająca obroża na rynku

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie środka na kleszcze jest, obok skuteczności, również czas działania. Obroża dla kota na kleszcze Foresto zapewnia nawet do ośmiu miesięcy ochrony przed pasożytami, dzięki czemu na długi czas możemy zapomnieć o konieczności kupowaniu preparatów. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo wygodne, ale również ekonomiczne. Opaska Foresto dla kota, w porównaniu do preparatów spot on, tabletek czy innych obroży, które trzeba stosować z większą częstotliwością, pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zostaw komentarz