Czy wiesz jak mieć piękne włosy? Poznaj praktyczne wskazówki

Piękne i zdrowe włosy to jeden z najważniejszych elementów codziennego wizerunku. Aby jednak kosmyki były gęste i lśniące, trzeba w to włożyć trochę wysiłku. Zobacz, jak dbać o włosy i jakich błędów w pielęgnacji nie popełniać.

Pielęgnacja włosów wymaga cierpliwości

Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że świadoma pielęgnacja włosów powinna być dokładna i długotrwała. Na efekty trzeba zaczekać trochę dłużej i nie jest tak, że słaba lub dobra kondycja włosów pojawia się z dnia na dzień. Jest to efekt nie tylko ogólnego stylu życia, stanu zdrowia, ale także pielęgnacji włosów i tego, jak traktuje się włosy. Mając to wszystko na uwadze, warto opracować plan pielęgnacji włosów, który uwzględnia ich rodzaj i potrzeby. Liczy się tutaj rodzaj włosów, czy są suche czy też przetłuszczające się, kondycja skóry głowy, a także rodzaj włosa. Należy zacząć od podstaw, czyli od zbilansowanej diety. Takie produkty jak ryby morskie, orzechy, zielone warzywa liściaste czy nabiał, mają zbawienny wpływ na kondycję włosa. Jeśli zaczniemy od diety i właściwego nawadniania się, jest to punkt wyjścia do właściwej pielęgnacji i bezpiecznej stylizacji włosów.

Stylizacja i pielęgnacja włosów – o czym trzeba pamiętać?

Większość kobiet stylizuje swoje włosy przy pomocy różnych urządzeń, takich jak suszarka lub lokówka czy prostownica. Włosy stylizowane na gorąco mogą pogarszać swoją kondycję za pomocą wysokiej temperatury. Dlatego, jeśli to możliwe, należy aplikować na włosy kosmetyki termoochronne. Dzięki temu włosy będą zabezpieczone przed działaniem szkodliwej wysokiej temperatury. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to należy unikać zbyt ciepłej wody do mycia włosów, a poza tym traktować delikatnie mokre włosy. Dlaczego tak się dzieje? Mokre kosmyki są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia niż suche włosy. Pamiętaj o stosowaniu lekkich szamponów, bez parabenów, silikonów i konserwantów, które nie obciąża włosów. Maski do włosów to także bardzo istotny produkt, który doskonale nawilża i odżywia włosy, a wystarczy je stosować zaledwie raz w tygodniu, aby osiągnąć dobre efekty. Maskę do włosów spłukujemy letnią wodą, a wówczas łuski włosa domykają się, a pasma stają się wygładzone.

Jak suszyć i rozczesywać włosy, aby ich nie uszkadzać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest właściwa pielęgnacja włosów, to nie zapomnij o takich zabiegach pielęgnacyjnych jak suszenie i rozczesywanie włosów. Przede wszystkim suszenie włosów nie jest takie zdrowe, także jeśli jest taka możliwość, najlepiej z niego zrezygnować. Gdy jednak musimy suszyć głowę, ustawmy suszarkę na chłodniejsze powietrze. Poza tym należy zwrócić uwagę na końcówki włosów, które mają tendencję do rozdwaja nia się i łamania. Wystarczy stosować specjalne olejki, które długo utrzymują się na kosmetykach i nie obciążają resztę włosów. Jeśli masz możliwość, rozczesuj włosy gdy są lekko wilgotne lub suche, bo mokre kosmyki mogą się od tego uszkadzać. Ta zasada nie dotyczy jednak kręconych włosów, która rozczesywane na sucho, będą się puszyły i stracą ładny skręt.

Zostaw komentarz