Jak przygotować się do zaręczyn? Sprawdź tę checklistę!

Wzruszenie, zaskoczenie i ogrom szczęścia – to emocje, które towarzyszą zaręczynom. Jak sprawić, aby były wyjątkowym, niezapomnianym momentem? W poniższym poradniku znajdziesz podpowiedzi, jak przygotować się do zaręczyn. Poznasz też kilka wskazówek, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

3 kroki do idealnych zaręczyn

Zaręczyny to pełen emocji moment, który rozpoczyna nowy etap w życiu zakochanych. Płynące z serca słowa będą zawsze lepsze od wyuczonego tekstu, a spektakularną scenerię warto niekiedy zamienić na kameralne otoczenie. Idealny pierścionek zaręczynowy? Ten wybrany własnoręcznie przez Ciebie z pewnością zrobi największe wrażenie. Jak przygotować się do zaręczyn krok po kroku? Sprawdź naszą checklistę!

Krok 1: ustal czas i miejsce

Idealnie, jeśli tego dnia macie czas, nie jesteście w biegu, nie gonią was terminy. Zaręczyny podczas wiosennego pikniku w plenerze czy wakacyjnego wyjazdu to opcje warte rozważenia. Dobrym pomysłem mogą być także jej urodziny, rocznica waszej pierwszej randki, ale też święta czy walentynki, jeśli lubicie je obchodzić. Również w przypadku miejsca możliwości masz wiele. Możesz wybierać spośród tropikalnych plaż i górskich szlaków. Dzikiej przyrody, malowniczych miasteczek i tętniących życiem aglomeracji. Albo powrócić tego dnia do miejsca, w którym się poznaliście albo z którym łączą was szczególne wspomnienia.

Krok 2: wybierz pierścionek

Gdy decyzja o zaręczynach zapadła, czas pomyśleć o biżuterii. Zgodnie z tradycją powinna zostać wybrana w tajemnicy przed ukochaną. Przez długi czas obowiązywała niepisana zasada, że akurat ten jeden pierścionek powinien być z diamentem. Najczęściej wykonuje się go ze złota albo platyny i ozdabia jednym diamentem osadzonym na obrączce centralnie w koronie. Do dziś diamentowa biżuteria uchodzi za klasykę. Z drugiej strony coraz większą popularnością cieszą się pierścionki z kolorowymi kamieniami oraz nietypowe w formie. Zarówno wzornictwo, jak i rodzaj kamienia to wyłącznie rzecz gustu. Idealny to taki, który pasuje do osobowości i stylu partnerki. Warto więc poświęcić chwilę i przyjrzeć się biżuterii, jaką ona sama wybiera dla siebie. Zastanów się, czy bardziej ucieszy ją coś prostego, czy ekstrawaganckiego? Ma swój ulubiony kamień albo kolor, który lubi szczególnie? Woli złoto czy srebro? Jeśli to drugie, pomyśl o pierścionku zaręczynowym z białego złota albo platyny.

Określenie rozmiaru to kolejna ważna kwestia. Nie zawsze jest to łatwe zadanie – tym bardziej, kiedy zaręczyny mają być niespodzianką. Niektórzy posiłkują się wtedy jednym z pierścionków ukochanej (wystarczy zmierzyć suwmiarką jego wewnętrzną średnicę), inni wtajemniczają w zaręczynowy plan, kogoś z rodziny lub przyjaciół. Zazwyczaj jest tak, że nawet jeśli pierścionek okazałby się za duży albo za mały, jego obwód da się delikatnie skorygować. Warto jednak upewnić się, czy w przypadku upatrzonego modelu ewentualna korekta będzie możliwa.

jak-przygotowac-sie-02.jpg

Krok 3: zorganizuj zaręczynową randkę

Zaręczyny to jeden z tych wyjątkowych momentów. Spraw więc, aby były niepowtarzalne i niezapomniane. Z pomysłami na zaręczyny jest dokładnie tak, jak z zaręczynowym pierścionkiem, miejscem czy czasem – liczy się indywidualne dopasowanie. Niektóre kobiety docenią kreatywne pomysły i szalone okoliczności, inne bardziej ucieszą się z pierścionka wręczonego podczas romantycznej kolacji albo spaceru. Ważne, abyście oboje czuli się komfortowo.

Co powiedzieć w tym kluczowym momencie? Poza pytaniem: „Czy zostaniesz moją żoną?”, warto dodać coś od siebie. Możesz np. powiedzieć jej, co w niej uwielbiasz, dlaczego jest dla ciebie taka ważna albo powrócić do wspólnych wspomnień.

Wiesz już wszystko?

Doskonale! A tymczasem, jeśli wybór biżuterii wciąż jeszcze przed tobą, sprawdź pierścionki zaręczynowe od ACLARI Diamonds. Całość kolekcji powstaje ręcznie, w Polsce, ze złota 585, platyny 950 i diamentów oraz kolorowych kamieni szlachetnych. Zobacz online lub stacjonarnie. Salony tej marki jubilerskiej znajdziesz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach i Olsztynie.

Zostaw komentarz