język na facebooku

Jak ustawić język polski na facebooku?

Co to jest Facebook, chyba nikomu nie trzeba mówić. Większość osób ma na tym portalu społecznościowym swoje konto. Pomimo tego, że korzystamy z niego kilka razy dziennie, to napotykamy przeróżne problemy. Jednym z nich jest zmiana języka na Facebooku. Jak zatem zmienić język na Facebooku w telefonie, a więc w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze? Z pozoru wydaje się to bardzo prosta sprawa, ale jak co do czego przychodzi, to nierzadko pojawia się kłopot. Dzięki instrukcji już nikt nie będzie miał żadnego problemu. Należy po prostu zapoznać się z możliwością zmiany ustawień języka na Facebooku krok po kroku.

Język i jego ustawienia na Facebooku

Odkąd mamy do czynienia z Facebookiem, to spora część życia ludzi współczesnych odbywa się właśnie w tego typu miejscach. Social media to absolutna podstawa. Portal, który należy do Marka Zuckerberga, należy do tych, z których niemal korzysta się codziennie, a nawet kilka razy na dzień. Są wśród nas osoby, które na Facebooku „siedzą” nawet cały dzień. Oczywiście tego nie popieramy, ponieważ można się uzależnić od mediów społecznościowych. Wbrew pozorom jest to bardzo poważne uzależnienie. Można je porównać do uzależnienia się od alkoholu czy też narkotyków. Jednak nie jest to temat naszych dzisiejszych rozważań. Przejdźmy do funkcjonalności Facebooka, a także zmian ustawień, które ułatwią nam korzystanie z tego jakże funkcjonalnego portalu.

Przy pośrednictwie tego serwisu rozwijamy własne biznesy, rozmawiamy ze znajomymi, umawiamy się na randki czy też dokonujemy handlowych transakcji. Za pomocą wszelkich danych z Facebooka logujemy się także po polsku na pocztę, strony zakupowe, a także korzystamy z wielu innego rodzaju funkcji. Bycie cały czas online poniekąd w nas wykształciło oczekiwania możliwie najlepszej jakości, a także potrzebę dostosowywania wszelkich ustawień do indywidualnych preferencji. Niezmiernie ważne jest to, aby korzystanie portalu było dla każdego z nas w pełni wygodne.

Facebook się stara zaspokoić potrzeby naszej społeczności, umożliwiając między innymi zmianę języka aplikacji to sposób niezależny od położenia geograficznego. Każdy z nas powinien znać możliwości, które dają wszelkie ustawienia profilu. Przykładem jest kwestia tego, jak zablokować irytujących użytkowników, jak wyłączyć rozpraszacze typu zaczepki na Facebooku, jak i w końcu gdzie oraz jak zmienić język na Facebooku. Różnie robi się to na telefonie i na komputerze. Niestety wciąż mało osób o tym wie.

Warto nadmienić, że ustawienia języka w żadnym wypadku nie zależą od kraju, w których aktualnie się znajdujemy, czy nawet od języka, którym na co dzień się posługujemy w swoim rozmowach codziennych. Sam wybór Facebooka uwarunkowany jest językiem oprogramowania w danym komputerze, z którego korzystaliśmy przy zakładaniu konta. Między innymi od tego zależy ustawienie godziny i daty.

Zmiana języka na Facebooku na komputerze

Chociaż tak naprawdę twórcy Facebooka dbają o to, aby korzystanie z ich portalu było możliwie jak najbardziej intuicyjne, to czasami się zdarzają pewne wpadki. Są to jednak w większości zmiany w samych ustawieniach, które można naprawić dosłownie kilkoma kliknięciami. Najczęściej pojawia się problem ze zmianą ustawień języka. Zamiast poświęcać czas na zastanawianie się, czemu nasz Messenger jest w języku angielskim, to lepiej sprawdźmy, jak ustawić język polski na Facebooku. Poniżej znajduje się poradnik krok po kroku.

W pierwszej kolejności musimy się oczywiście zalogować na swój profil na Facebooku. Następnie naciskamy symbol odwróconej strzałki i odszukujemy zakładkę „Ustawienia i prywatność”. Następnie przechodzimy do „Ustawień”.

Menu znajduje się z lewej strony. Tam znajdziemy zakładkę „Język i region”. Zmiana języka jest możliwa nie tylko na komputerze, ale także w aplikacji mobilnej. Trzeba mieć świadomość, że ustawienia regionu dostosować można tylko i wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki.

Aby móc zmienić język, musimy kliknąć zakładkę „Edytuj”. Znajdziemy ją w „Języku Facebooka”. Ustawienia dotyczą tylko portalu. Żadne z wprowadzonych zmian nie wpłynie na ustawienia fabryczne języka w komputerze czy też telefonie. Później pozostaje jedynie zatwierdzenie nowych ustawień przez opcję „Zapisz zmiany”. Pomijając ostatni krok, będziemy musieli rozpocząć procedurę od początku. Wydaje się nam, że jest to na tyle intuicyjne, że raczej nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Mając jeszcze przed oczami tę instrukcję, to już w ogóle nie pojawią się żadne problemy. Można być tego pewnym.

źródło: Network Poradniki

Zmiana języka na Facebooku na telefonie, a więc w aplikacji mobilnej

Warto także pamiętać, że sformatowanie samych ustawień aplikacji na jednym urządzeniu nie oznacza wcale wprowadzenia automatycznego zmian na wszystkich innych sprzętach, na których się logowaliśmy na Facebooka. Jeśli więc zamierzamy dostosować język na tablecie, laptopie i smartfonie, trzeba to zrobić na każdym z nich oddzielnie.

Na całe szczęście dzięki dosyć spójnemu interfejsowi aplikacji sam sposób postępowania w przypadku przeróżnych urządzeń jest identyczny jak z internetową przeglądarkę. Wystarczy, że uruchomimy aplikację i wybierzemy menu. Wystarczy kliknąć trzy kreski poziome, które znajdują się w dolnym prawym rogu. Później klikamy na ikonkę koła zębatego, która to przenosi nas do sekcji, która tak naprawdę jest dla nas najistotniejsza. Chodzi o „Język aplikacji”. Z wyświetlonych mniej więcej kilkudziesięciu języków trzeba wybrać ten, który nas interesuje. Później wystarczy zapisać zmiany i wszystko jest już gotowe. Ważne jest to, aby nie zapomnieć o funkcji zapisującej. Czasami niestety tak się zdarza i utracimy wszelkie dotychczas zmienione opcje.

język na fb

W jaki sposób zmienić język w Messengerze?

Chyba każdy użytkownik Facebooka wie, że przy pomocy Facebooka można się kontaktować nie tylko z osobami z naszego kraju, ale także z osobami zza granicy. Rozmowy z obcokrajowcami, a także dodawane przez nich posty na Facebooku to nie tylko sposoby na wykorzystanie portalu do nauki innych języków.

W opanowaniu nowego języka pomaga najczęściej otoczenie ze słownictwem nieznanym podczas wykonywania czynności codziennych. Przykładem jest słuchanie podcastów obcojęzycznych w drodze na uczelnie czy też do pracy, przeglądanie menu w restauracji w obcym języku lub, chociażby zmiana języka w Messengerze.

Od razu trzeba zaznaczyć, że komunikator swoim użytkownikom nie oferuje ustawień języka niezależnych od aplikacji Facebook. W jaki sposób zmienić język na Messengerze? Jeśli zamierzamy dostosować język w aplikacji, to musimy to zrobić przy wykorzystaniu konta na portalu zgodnie ze sposobem, który opisaliśmy nieco wyżej.

Zmiany języka, chociaż na Facebooku zostaną wprowadzone natychmiast, to potrzebują chwili, aby objąć także Messengera. W razie pewnych problemów nie należy się denerwować tylko chwilkę odczekać i odświeżyć aplikację. Co w sytuacji, gdy to nie pomoże? Wtedy należy się ponownie zalogować.

Każdy musi pamiętać, że w ustawieniach także można ograniczyć funkcję tłumaczenia postów polubionych stron czy też postów znajomych. Tłumaczenie można nawet wyłączyć całkowicie. Dzięki temu wszelkie treści będą się pojawiały w oryginalnych językach. Wtedy użytkownik może spokojnie sobie ćwiczyć język obcy. Jednak obcowanie z żywym słowem, skórami, slangiem czy też określeniami środowiskowymi jest bardzo, ale to bardzo ważne.

Nie może nam także umknąć to, że Facebook dysponuje także wieloma, niezmiernie przydatnymi funkcjami. Wszystkie one są opisane w sieci, a więc bez żadnego problemu można się z nimi zapoznać i wprowadzić w życie.

W dzisiejszych czasach Facebook jest wykorzystywany do różnych rzeczy. Nie chodzi już tylko o rozrywkę i kontakt ze swoimi znajomymi. Na Facebooku sporo osób szuka pomysłów na biznes, a nawet go prowadzi. Naprawdę możliwości jest sporo. Mogą to potwierdzić dopiero osoby, które bliżej się zapoznały z możliwościami portalu. Już dawno minęły czasy, w których używało się go jedynie po to, aby przed osobami, których ma się w znajomych pochwalić się zdjęciami z ostatniego wyjazdu weekendowego, czy też wyjazdu wakacyjnego. Warto poznać innego rodzaju funkcjonalności i wykorzystać w pełni Facebooka. Czasami możemy być naprawdę zaskoczeni tym, jak wielkie możliwości daje. Można być w niemałym szoku.

Podsumowanie

Jak najbardziej liczymy na to, że udało się nam adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zmienić język na Facebooku nie tylko w przeglądarce, ale także w aplikacji. Jak widać na powyższym, zmiana języka na Facebooku nie należy do zbytnio skomplikowanych. Może się to nieraz okazać wręcz obowiązkowe i konieczne. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak to mamy zrobić. Naprawdę są to cenne informacje. Raczej jest to taki rodzaj informacji, który zostaje nam w pamięci.

Kolejny raz raczej powyższa instrukcja nie będzie nam potrzebna. Jednak jest dostępna, a więc w razie konieczności można do niej w dowolnym momencie sięgnąć. Na sam koniec chcemy jeszcze dodać, że instrukcja sama w sobie jest bardzo prosta, a więc nie powinna ona stanowić dla nikogo problemu. Z wykonaniem poszczególnych kroków poradzą sobie nawet osoby, które nie do końca są biegłe w obsłudze komputera czy też aplikacji mobilnej. Warto przekonać się o tym na własnym przykładzie. Nie należy się zrażać do tego typu zadań i zlecać je komuś innemu. Jak najbardziej można samodzielnie sobie z tym problemem spokojnie poradzić. Szczególnie osoby starsze boją się samodzielnie „grzebać” w czeluściach swoich aplikacji i wolą poprosić o pomoc swoich wnuków, którzy z pewnością dużo lepiej się na tym wszystkim znają. Można się z tym zgodzić, ale warto zaznaczyć, że z większością rzeczy by sobie poradziły. Tak naprawdę nie można w tym niczego popsuć. Wystarczy nieco się pobawić i pokombinować, a na pewno osiągnie się rezultat taki, który nas najbardziej interesuje. Rzeczywiście coś w tym jest. Osiągnięcie zamierzonego celu jest dodatkowo motywujące. Z czasem nawet osoby wiekowe mogą zostać mistrzami aplikacji. Warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

Zostaw komentarz