Jakie wycieraczki do butów wybrać?

Wycieraczki do butów obecne są praktycznie w każdym domu. To samo powiemy o miejscach publicznych. Niepozorne, a przecież ich znaczenie jest niezwykle ważne, bo zatrzymują brud, piasek i wilgoć, dzięki czemu te zanieczyszczenia nie dostaną się do wnętrza pomieszczeń. Pamiętajmy jednak, że wycieraczka wycieraczce nierówna, więc zastanowimy się w poniższym artykule, jaką wybrać, żeby spełniała swoje zadanie jak najlepiej.

Strefy wycieraczek – ile ich jest?

Warto wiedzieć, że jeśli wycieraczka ma skutecznie zbierać brud, powinna być umiejscowiona w kilku strefach: zewnętrznej, pośredniej oraz wewnętrznej. Pierwsza z nich – strefa zewnętrzna to niejako pierwsza linia frontu przed zabrudzeniami, dlatego też wycieraczki wejściowe mają ogromnie ważne znaczenie, zatrzymując największe ilości brudu oraz wilgoci. Kolejna strefa pośrednia, o której nie każdy pamięta, ma za zadanie dodatkowo zbierać nieczystości, te, z jakimi nie do końca poradzi sobie wycieraczka wejściowa. Dlatego też najlepsze dla niej miejsce znajduje się w przedsionku lub holu. Wycieraczki wewnętrzne mają równie ważne zadanie, wyłapując resztki brudu, dzięki czemu nie przedostaje się on w dalsze strefy budynku. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze da się znaleźć miejsce na wszystkie wymienione wycieraczki, dlatego też, jak nie mamy takiej możliwości, warto zatroszczyć się chociaż o dwie strefy: zewnętrzną oraz wewnętrzną. 

Jakie są rodzaje wycieraczek?

Można je podzielić ze względu na przeznaczenie i miejsce zastosowania. Dwie pierwsze – zewnętrzne i wewnętrzne już poznaliśmy. Przypomnijmy, że zewnętrzne umieszcza się przed wejściem do budynku, a ich najważniejszym zadaniem jest usuwanie największych zabrudzeń, jak piasek, błoto czy śnieg. Są one absolutnie konieczne w każdym budynku. Są one wykonane z trwałych tworzyw jak guma czy tworzywa sztuczne, aby poradzić sobie z zadaniem usuwania zanieczyszczeń. 

Wycieraczki wewnętrzne zaś są ostatnim etapem czyszczenia butów, dlatego też wykonane są z materiałów (tkaniny, włókna syntetyczne, guma) zatrzymujących drobne cząstki brudu i dobrze chłonące wilgoć. A skoro już mowa o materiałach, to warto wiedzieć, że jednymi z popularniejszych są wycieraczki gumowe i tekstylne. Te pierwsze są bardzo wytrzymałe, a poza tym łatwe w czyszczeniu. Materiałowe zaś tworzone z tekstyliów są szczególnie polecane do wnętrz budynków, gdzie estetyka jest tak samo ważna jak funkcjonalność. 

Wycieraczki na specjalne zamówienie

Ciekawym rozwiązaniem są zaś wycieraczki na zamówienie, co jest szczególnie dobrą opcją dla każdego, kto poszukuje indywidualnych rozwiązań. Mogą być one w 100% dostosowane do specyficznych potrzeb pod każdym względem – wymiarów, kolorów, wzorów i wytrzymałości. To idealna opcja dla każdego, kto pragnie, aby produkt perfekcyjnie pasował do indywidualnej przestrzeni, tak samo pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Interesującym rozwiązaniem są także wycieraczki z możliwością nadruku dowolnej grafiki, np. logotypu. Jest to szczególnie atrakcyjne dla firm, które mogą w ten sposób zwiększyć prestiż miejsca oraz stworzyć niezapomniane pierwsze wrażenie. 

Tak to się właśnie przedstawia. Chcąc kupić niezawodne wycieraczki wedle własnych upodobań i potrzeb, zachęcamy do poznania oferty sklepu ErgoSpot.pl. Fachowe doradztwo pracowników sklepu pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie dla każdego już za pierwszym razem.

Zostaw komentarz