fenugreek, methi tea leaves, fenugreek leaves-6835188.jpg

Kozieradka – Naturalny Ratunek dla Osłabionych Włosów

Wyciąg z kozieradki pospolitej jest skutecznym, domowym środkiem na zapobieganie wypadaniu włosów i ich odnowę.

Znana powszechnie kozieradka, zaliczana do rodziny bobowatych, jest rośliną uprawianą na całej kuli ziemskiej. Mimo że jej wygląd oraz zapach nie są specjalnie atrakcyjne, nasiona kozieradki mogą okazać się nieocenione w walce z problemem wypadania włosów.

Niepozorna Siła Pięknych i Zdrowych Włosów

Kozieradka, choć nie rzuca się w oczy, posiada zdolność do pozytywnego wpływania na szereg problemów zdrowotnych. Jej składniki aktywne działają hormonalnie i wykazują silne właściwości anaboliczne. Głównym składnikiem wykorzystywanym w produkcji naparu, który pomaga zapobiegać wypadaniu włosów i wspiera ich regenerację, jest nasienie kozieradki, zwane również Semen Foenugraeci. Nasiona kozieradki dostępne są na rynku w dwóch formach: w całosci oraz mielone. Preferowane są te zmielone, ze względu na łatwość przygotowania z nich naparu. Właśnie ten napar potrafi stymulować wzrost włosów przez pobudzanie syntezy białek, zwiększanie stężenia hemoglobiny oraz liczby erytrocytów we krwi, co skutecznie hamuje wypadanie włosów.

Instrukcja Przygotowania Naparu

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, a często jest wynikiem negatywnego wpływu współczesnego stylu życia: chorób, zaburzeń hormonalnych, stresu czy niezdrowej, szybkiej diety, opartej na fast foodach. Jeśli nasze włosy są pozbawione blasku, wypadają, są suche, uszkodzone przez różne zabiegi fryzjerskie, łamliwe, z tendencją do rozdwajania się czy do pojawiania się łupieżu – wywar z nasion kozieradki jest doskonałym środkiem zaradczym. Do przygotowania wywaru zalewamy trzy łyżki nasion 150 mililitrami wody, gotujemy i odstawiamy na co najmniej pół godziny. Następnie powstały decokt wcieramy we włosy, które zawijamy w folię spożywczą na trzy godziny. Po upływie tego czasu, spłukujemy włosy wywarem z łopianu. Zabieg ten powtarzamy co pięć dni, a jego regularność pozwoli nam osiągnąć oczekiwane rezultaty i skutecznie zahamować wypadanie włosów.

Pamiętajmy, że nasze włosy rosną powoli, więc efekty stosowania naparu z nasion kozieradki pospolitej zobaczymy po około czterech do pięciu tygodniach. Potrzebna jest więc cierpliwość, ale warto poczekać na piękne, zdrowe i lśniące włosy. Na pewno nam się to opłaci.

Zostaw komentarz