Me

Twórcze Zabawy Świąteczne: Animacja Świąt Bożego Narodzenia

Twórcze zabawy świąteczne mogą wprawić nas w radosny nastrój oczekiwania na narodziny Jezusa. To alternatywa dla siedzenia przy stole i jest doskonałym urozmaiceniem tradycyjnych Wigilijnych obchodów.

Festiwal Gwiazd dla Najmłodszych

Dzieci, pełne energii i radości, z pewnością z entuzjazmem przyjmą świąteczne gry i zabawy. Możemy zaproponować im „Festiwal Gwiazd”, gdzie każde z dzieci otrzymuje gwiazdkę z napisanym na niej imieniem, a następnie ma za zadanie schować ją w wybranym miejscu. Po danym sygnał, dzieci zaczynają poszukiwania gwiazdek innych uczestników. Znalezienie gwiazdki oznacza koniec poszukiwań – dziecko siada, czekając na dalsze instrukcje. Kiedy wszyscy znajdą swoje gwiazdki, prowadzący zaczyna „tworzyć niebo”, poprzez łączenie dzieci, które odnaleźli gwiazdki jedni drugich. Można także zorganizować zabawę, w której dzieci będą udawać opadające płatki śniegu. W takt muzyki poruszają się po pomieszczeniu, a kiedy muzyka się zatrzymuje, kładą się na ziemi, symulując opad śniegu.

Integracyjne Zabawy dla Dorosłych

Zabawy świąteczne nie są tylko dla dzieci. Aby dorosłych wprowadzić w świąteczny nastrój, warto zaplanować kilka gier i aktywności. Jedną z nich może być „prezentowanie” – każdy rysuje prezent dla osoby siedzącej obok, a następnie wymieniają się narysowanymi „prezentami”. Można również zaproponować malowanie bombek, które później będą ozdabiać domowe choinki.

Kreatywne Przygotowania do Świąt

Integracyjne zabawy to również okazja do kreatywnego podejścia do przygotowań świątecznych. Zamiast tradycyjnej listy zakupów, można stworzyć „listy do Świętego Mikołaja”, które będą zawierały wszystko, co potrzebne jest na święta. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie własnych kartek świątecznych, używając materiałów dostępnych w domu. Możliwości jest mnóstwo, a każdy może wprowadzić własne pomysły, które dodadzą uroku i radości do świątecznych obchodów.

Zostaw komentarz