6obcych

6obcych – co to jest za aplikacja i do czego służy

Wydawać by się mogło, że aktualnie nawiązywanie nowych znajomości nie powinno stanowić dla nikogo żadnego problemu. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, co aktualnie jest w stanie zaoferować świat wirtualny. Do niedawna bardzo popularne były czaty, jakie umożliwiały nawet randkowanie. Dzisiaj i je można uznać za przeżytek. Aktualnie korzysta się z możliwości aplikacji, które za pomocą jednego przycisku pomagają połączyć z …obcymi. Specjalistą w tym zakresie jest 6obcy. Co to dokładnie jest?

Rozmowy bez zobowiązań

Już na samym początku należy wskazać na to, że nie ma konieczności przeprowadzenia tutaj jakiejkolwiek rejestracji. Aby rozmowa była możliwa, wystarczy tylko wejść na stronę 6obcy.org i wciskając jeden z przycisków, będzie można rozpocząć rozmowę. Ewentualnie można skorzystać ze specjalnie dedykowanej aplikacji, która możliwa jest do zainstalowania na smartfonach, jakie mają system Android.

Rozpoczęcie rozmowy bez zobowiązań nie stanowi żadnego problemu. Tym bardziej że wystarczy jeden przycisk, aby taką konwersację nawiązać. Fakt, że żadna osoba nie podaje swoich danych, jest często ułatwieniem, ponieważ można się wygadać. Wiele osób ma problem z tym, aby się przed kimś otworzyć obawiając się wystawienia na pośmiewisko. Tutaj to platforma decyduje o tym, z kim połączyć daną osobę. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawy eksperyment, który można zaliczyć do grona społecznych. Taki, który w pełni zdaje test i zaczyna cieszyć się rosnącą popularnością.

„Połącz z obcym”

Aby móc z kimś porozmawiać, wystarczy tylko wybrać przycisk „połącz z obcym”. Prosto? Oczywiście, że tak. Otworzy się okienko czatu, gdzie będzie można napisać dowolną wiadomość, np. cześć, hej, co słychać? Pełna dowolność. Istnieje możliwość także wybrania regionu z którą system ma połączyć. Może to być osoba z takiego samego województwa lub też z zupełnie innej miejsca. Tutaj ma się pełną dowolność. Są tacy, którzy stawiają na takie same województwo, myśląc perspektywicznie o przyszłości – a nuż się uda spotkać. Inni wolą jednak postawić osoby, jakie znajdują się dalej, ponieważ chcą tylko pogadać. Nie zamierzają z nikim w przyszłości się spotykać. Wszystko tak naprawdę jest kwestią gustu.

Minimalistycznie prosta aplikacja

Ileż to jest takich aplikacji lub stron, które mają ogromną ilość możliwości. Takich, które użytkowników mogą przytłaczać. Zanim bowiem człowiek w czymkolwiek się zorientuje, mija trochę czasu. Cała radość użytkowania takich stron, aplikacji, mija.

W przypadku 6 obcy nie ma takich rzeczy. Już na pierwszy rzut oka widać, że ma się do czynienia z minimalistyczną stroną, gdzie zdecydowaną większość zajmuje czat. Okno czatu jest proste w obsłudze i każda osoba będzie w stanie sobie z tym poradzić. Po wpisaniu wiadomości w dedykowane miejsce, wystarczy nacisnąć wyślij (specjalny przycisk) lub enter na klawiaturze, aby dotarła ona do adresata.

Jeżeli ktoś ma problem z tym, aby coś napisać, ponieważ nie wie jak ma „zagadać”, nie ma się czym przejmować. Można bowiem skorzystać z podpowiedzi, jakie znajdują się po boku strony. Jest tam lista tematów, które można wykorzystać, dzięki czemu nawiązanie pierwszego kontaktu nie będzie stanowić żadnego problemu.

Fakt, ma się tu do czynienia z reklamami. W końcu dzięki takim rzeczom takie strony są możliwe do wykorzystania. Trzeba jednak przyznać, że nie są one na tyle przytłaczające, aby ktokolwiek chciał rezygnować z użytkowania 6obcy. Podobnie jest, jeżeli chodzi o aplikację. Wszystko da się wytrzymać i będzie można korzystać z pełni możliwości, aby porozmawiać z obcymi osobami.  Kto to wie, może w przyszłości status „obcy” zmieni się na całkiem fajną osobę, którą warto będzie w przyszłości poznać osobiście.

6obcych

Pomysł z zagranicy

Ciekawostką jest to, że aplikacja 6obcy uznawana jest za „świeżynkę” w Polsce. Niektórzy mieli pewne wątpliwości, jeżeli chodzi o jej powodzenie tutaj. Jednak za tym, aby stworzyć taki portal do rozmawiania z obcymi ludźmi było to, że takie rzeczy sprawdziły się już w innych krajach. To fakt, że takie strony (mają one jednak nieco inne nazwy) sprawdziły się już w wielu miejscach.

Skoro sprawdziły się tam, to i w Polsce pomysł musiał wypalić. I tak faktycznie się stało. Z dnia na dzień można zauważyć, że coraz większa liczba osób chce po prostu porozmawiać i zawrzeć nowe znajomości bez zobowiązań. To sami użytkownicy decydują o tym, czy będą chcieli w przyszłości myśleć o kontynuowaniu tej znajomości czy też nie.

Co ciekawe, z 6obcy korzysta duża liczba młodych osób, które chcą nawiązać znajomości. Właściwie to można pochwalić się tym, że dzięki temu można pochwalić się tym, iż znajomości ma się dosłownie wszędzie – w Warszawie, w Krakowie, w Poznaniu, jak również w wielu innych polskich miastach.

Nie można pomijać także osób nieco starszych, które także chętnie wykorzystują możliwości takiego portalu. No cóż, i one chcą mieć pewność, że będą miały z kim porozmawiać. 6obcy nie narzuca żadnych ograniczeń wiekowych i każdy może tam wejść, aby rozpocząć swobodną konwersację.

Strona do randkowania

Pewnie zaraz odezwie się wiele osób, które stwierdzą, że mają do czynienia z miejscem, jakie pozwala…randkować.Czy to prawda? I tak, i nie. Wszytko uzależnione jest od tego, kto jak spojrzy na możliwości, jakie oferuje 6obcy. Wszystko przez to, że jak na samym początku zostało to wspomniane, łączyć się można z zupełnie obcą osobą. Nie jest powiedziane, że będzie to kobieta, czy też mężczyzna. Można więc trafić na osobę tej samej płci.

Poza tym, nie chodzi tu o prowadzenie flirtu, ale o zwykłą rozmowę. Można porozmawiać o swojej pasji, o dniu codziennym, o pracy czy też po prostu o problemach. Czasem człowieka narzeka na to, że w swoim życiu nie ma z kim porozmawiać o tak błahych rzeczach, jak to, że kogoś denerwuje mąż, żona, a dzieci po raz kolejny się nie słuchają. Może właśnie w świecie 6obcy znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wysłuchać. Ba! Całkiem możliwe, że to właśnie tutaj można będzie znaleźć kogoś, kto będzie chciał zaoferować poradę, jak owe problemy rozwiązać.

Czy jest to strona do randkowania? Wszystko uzależnione jest od tego, jak rozmowa się potoczy. Nigdy nie można mówić nigdy. A nuż coś z tego się w przyszłości rozwinie? Takie rzeczy są możliwe. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że cała koncepcja powstała po to, aby każdy mógł porozmawiać po prostu. O życiu. O prostych i czasem całkiem mało istotnych sprawach.

Co ciekawe, raz rozpoczętej rozmowy, w przyszłości nie trzeba będzie kontynuować. Dane okno rozmowy można zamknąć i już nie trzeba będzie go ponownie otwierać. O takich kwestiach decyduje sam użytkownik.

Lekarstwo na samotność?

Chyba tak można powiedzieć, że 6obcy stanie się dla wielu osób lekarstwem, którego celem będzie zwalczenie samotności. Całkiem możliwe, że wiele w tej kwestii będą miały do powiedzenia osoby starsze, m.in. seniorzy, którzy nie mają do kogo buzi w domu otworzyć. Dzieci są już na swoim. Małżonkowie mogli już umrzeć (niestety!). Co w takim razie robić?

Skoro w świecie rzeczywistym nie ma możliwości z nikim porozmawiać, to zawsze można skorzystać ze świata wirtualnego, gdzie na pewno nigdy nie zabraknie chętnych osób do tego, aby porozmawiać. Tam zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chętny do tego, aby otworzyć okienko czatu.

Również młodzież może na tym skorzystać. Wielu młodych ludzi ma problem z tym, aby nawiązywać nowe znajomości w świecie rzeczywistym. Nie można tego odczytywać jako anomalii, ale dzieci takie czasem są, że łatwiej im się otworzyć w internecie niż tak normalnie. Warto więc korzystać z takiej opcji, aby nie czuć się samotnym.

Przy tym wszystkim należy jednak wykazać się ostrożnością. To trzeba zawsze podkreślać, ponieważ nigdy nie ma się tej pewności, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Jeżeli już miałoby dojść do spotkania, to w miejscu bezpiecznym, np. w kawiarni z dużą ilością osób, na deptaku, gdzie w razie potrzeby, będzie można skorzystać z pomocy innych osób. Dopóki danej osoby nie pozna się faktycznie, zawsze trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Ludzie z całej Polski

Od premiery 6ocby minęło już całkiem sporo czasu. Jednak grono osób, które się tutaj znajduje, wciąż się poszerza. Na początku reklama tej strony/aplikacji nie była tak duża, dlatego duża ilość społeczeństwa nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że może korzystać z tak fantastycznego miejsca, gdzie można aktualnie spotkać ludzi z całej Polski.

Z miejsca, gdzie można zachować pełną anonimowość. Nie ma konieczności tutaj weryfikowania swoich danych. Nie trzeba tu umieszczać żadnych zdjęć, dzięki czemu faktycznie nikt nie zdaje sobie sprawy z kim tak naprawdę rozmawiać. Może to być sąsiad z bloku, koleżanka z klasy lub bliski kuzyn – jednak na samym początku nikt nie będzie w stanie tego zweryfikować. Dopiero, jeżeli ktoś będzie decydował się na kontynuowanie takiej znajomości, może zdecydować o tym, czy będzie chciał swoje dane faktycznie ujawnić.

Aby móc korzystać z 6obcy wystarczy mieć internet. Dostęp do transmisji danych, która ułatwi bieżące przekazywanie wiadomości. Można to robić z dowolnego miejsca – nawet podczas kąpieli w wannie. Tylko w tym miejscu należy uważać na to, aby telefon nie wpadł do wody. Rozmawiać można z dowolnego miejsca, gdzie ma się swobodny dostęp do łączy internetowych.

Czy warto korzystać z 6obcy?

O tym musi zdecydować tak naprawdę sama osoba. Nie ma co ukrywać, że czasem można natknąć się tu na osoby, jakie szukają przygód o charakterze erotycznym. Co więcej, wcale się oni z tym nie kryją i od początku mówią o co im chodzi.

Jednak wśród takich negatywnych przypadków można znaleźć także całkiem normalnych ludzi, którzy chcą rozmawiać. Chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami, swoimi bolączkami, chcą pochwalić się tym, co faktycznie miłego im się zdarzyło. Jak więc widać, zawsze można znaleźć tu to, po co się faktycznie przyszło. Może więc warto poświęcić kilka chwil na to, aby poszukać kogoś do rozmowy dla siebie. Może w przyszłości wynikną z tego całkiem fajne i owocne znajomości.

1 thought on “6obcych – co to jest za aplikacja i do czego służy”

  1. Bardzo ciekawy artykuł! Dobrze, że opisuje funkcjonowanie aplikacji „6obcych” i przedstawia jej różnorodne zastosowania. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, jak można wykorzystać tę aplikację do nawiązywania nowych znajomości czy rozmów z osobami z całego świata. Bardzo mnie zaciekawiła funkcja anonimowości, która zapewnia bezpieczne korzystanie z aplikacji. Polecam przeczytać ten artykuł, jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej na temat „6obcych” i przekonać się, czy to coś dla niego.

Zostaw komentarz