integracja twittera z facebookiem

Jak połączyć Facebook z Twitterem

Łączenie Facebooka z Twitterem jest możliwe dzięki aplikacji „Twitter”. Ten proces jest prosty i szybki, a każdy, nawet niezbyt doświadczony użytkownik komputera, powinien z łatwością poradzić sobie z tym zadaniem w ciągu kilku minut, wystarczy tylko postępować zgodnie z kilkoma prostymi krokami.

Dlaczego warto połączyć Facebooka z Twitterem?

Media społecznościowe to nowoczesna forma komunikacji z innymi – umożliwiają szybko i łatwo przekazywanie informacji do całej grupy znajomych, dzielenie się interesującymi filmikami czy artykułami znalezionymi w Internecie. W miarę rozwoju takich serwisów, użytkownicy zaczęli się specjalizować: niektórzy preferują Facebooka, podczas gdy inni wybierają Twittera do kontaktu ze znajomymi. Dla tych, którzy chcą utrzymać kontakty ze znajomymi korzystającymi tylko z jednego z tych serwisów, powstało wygodne narzędzie, które automatycznie kopiuje wpisy z jednej platformy na drugą.

Synchronizacja Twittera z Facebookiem

Zaczynając synchronizację Facebooka z Twitterem Można to zrobić za pomocą adresu http://apps.facebook.com/twitter/, który przekierowuje do aplikacji na Facebooku. Na stronie, która się pojawi, wybierz opcję „Sign in with Twitter”, a następnie „Allow”. Pojawi się okno z prośbą o dostęp do podstawowych danych, na co powinniśmy zgodzić się, podobnie jak na umożliwienie Twitterowi publikowania na stronie Facebooka. Na następnym ekranie, który jest główną stroną aplikacji, w sekcji „App permissions” zaznacz opcję „Facebook profile”. Jeśli podczas ładowania jakiejkolwiek strony pojawi się komunikat „Twitter is over capacity”, oznaczający przeciążenie serwisu, nie ma powodu do zmartwień – wystarczy odświeżyć stronę, naciskając przycisk F5, lub klikając na link „Try again”. Jest to często spotykany problem, który może trwać nawet kilka minut.

Łącząc Facebooka, Twittera i Blipa, tworzysz sieć społecznościową, która jest w stanie szybko i efektywnie rozpowszechniać Twoje treści w różnych mediach społecznościowych.

Połączenie Facebooka z Twitterem dla Stron Fanów Jeżeli zarządzasz stroną fanów na Facebooku, warto rozważyć możliwość synchronizacji z Twitterem. Strony te są często wykorzystywane w celach promocyjnych, dlatego integracja z Twitterem może przynieść dodatkowe korzyści, oszczędzając Twój czas i umożliwiając szybsze dotarcie do potencjalnych odbiorców.

Istnieją dwa główne sposoby na realizację tej integracji:

  1. Poprzez wykorzystanie standardowej aplikacji Twitter, która umożliwia połączenie prywatnych kont. Musisz po prostu zaznaczyć opcję „Facebook Page” w sekcji „App Permissions” i wybrać odpowiednią stronę z listy. Należy jednak pamiętać, że korzystając z tej metody, zarówno wiadomości z Twojego prywatnego konta, jak i te publikowane na stronie fanów, będą publikowane na tym samym profilu na Twitterze.
  2. Poprzez zalogowanie się na wybrane konto na Twitterze, przejście na stronę http://www.facebook.com/twitter/ i kliknięcie przycisku „Link your Pages to Twitter”. Następnie wybierz stronę, którą chcesz połączyć, klikając na opcję „Link to Twitter” obok jej nazwy. Zostaniesz przekierowany do strony, na której musisz zezwolić na autoryzację, klikając przycisk „Authorize app”.

Zostaw komentarz