jak przywrócić zawartość kosza

Jak przywrócić skasowaną zawartość kosza


Jak przywrócić skasowaną zawartość kosza: Przewodnik krok po kroku

Czy kiedykolwiek nacisnąłeś przycisk „Usuń” zbyt szybko, tylko po to, aby zrozumieć później, że coś ważnego zniknęło? Wiele osób doświadcza momentów, kiedy niechcący skasowali coś ważnego z kosza komputera. Na szczęście, istnieją sposoby na odzyskanie tych danych, nawet po ich skasowaniu. Oto nasz przewodnik, jak to zrobić.

Krok 1: Nie wprowadzaj nowych danych

Po usunięciu plików, najważniejsze jest, aby przestać korzystać z dysku, na którym były przechowywane. Kiedy pliki są usuwane, system operacyjny zazwyczaj tylko oznacza przestrzeń, którą zajmowały, jako wolną, ale dane te są nadal dostępne, dopóki nie zostaną nadpisane.

Krok 2: Spróbuj przywrócić pliki z kopii zapasowej

Jeśli korzystasz z systemu kopii zapasowych, takiego jak Windows Backup dla systemów Windows lub Time Machine dla systemów Mac, możesz najpierw sprawdzić, czy możesz przywrócić pliki stamtąd.

Krok 3: Użyj oprogramowania do odzyskiwania danych

Jeżeli nie masz kopii zapasowej, to możesz skorzystać z dedykowanego oprogramowania do odzyskiwania danych. Istnieje wiele takich programów, takich jak Recuva, EaseUS Data Recovery Wizard, Disk Drill i inne. Poniżej przedstawiamy przykładowy proces odzyskiwania danych za pomocą Recuva:

  1. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Recuva.
  2. Uruchom program i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora. Wybierz typ pliku, który chcesz odzyskać (np. dokumenty, zdjęcia, filmy, itp.) i lokalizację, w której pliki były przechowywane.
  3. Rozpocznij skanowanie. Może to zająć trochę czasu, w zależności od wielkości dysku.
  4. Po zakończeniu skanowania, wybierz pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij „Recover”. Pamiętaj, aby zapisywać odzyskane pliki na innym dysku, aby zapobiec nadpisaniu danych.

Krok 4: Skontaktuj się z profesjonalistami

Jeśli powyższe kroki nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, skontaktuj się z profesjonalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych. Usługi te mogą być drogie, ale mają do dyspozycji zaawansowane narzędzia i doświadczenie, które mogą pomóc odzyskać utracone dane.

Pamiętaj, że najlepszą strategią jest zapobieganie utracie danych poprzez regularne wykonywanie kopii zapasowych ważnych plików. W ten sposób, nawet jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze będziesz mógł łatwo przywrócić swoje cenne dane.

Zostaw komentarz