Najlepsza księgowość online – dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe Maza?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami względem urzędu skarbowego, a także koniecznością realizacji księgowości uproszczonej lub pełnej. Większość firm decyduje się już na korzystanie z usług profesjonalnych usług księgowych, ponieważ wolą skupić się na rozwoju bieżącej działalności i maksymalizacji zysku. Alternatywą dla tradycyjnych usług biura rachunkowego są usługi księgowości internetowej. Kiedy po nie sięgnąć i na czym polega księgowość online?

Na czym polega księgowość internetowa?

Samodzielne prowadzenie księgowości nawet dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to duże obciążenie. Co więcej, sięganie po usługi klasycznego biura stacjonarnego ma swoje ograniczenia, ponieważ przedsiębiorca musi za każdym razem osobiście dostarczyć faktury i dokumenty. Księgowość przez internet wygląda zupełnie inaczej.

Dzięki świadczeniu usług online siedziba firmy nie ma znaczenia. Kompletne usługi księgowego są świadczone zdalnie. Jest to szczególnie istotne przy obsłudze przedsiębiorstw, które dążą do optymalizacji procesów biznesowych. 

Dla kogo księgowość internetowa będzie dobrym rozwiązaniem?

Księgowość online to dobre rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się firm, które nie boją się nowoczesnych rozwiązań. Szybkość i wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym możliwość obsługi znacznego wolumenu danych w jednym czasie przekłada się na oszczędność w budżecie. Nie trzeba też poświęcać czasu, aby uczyć się programu do samodzielnej księgowości online.

Dzięki łatwej skalowalności nowoczesne rozwiązania można zastosować zarówno do uproszczonych metod rozliczeń stosowanych przez JDG (księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu), jak i ksiąg rachunkowych prowadzonych przede wszystkim przez spółki prawa handlowego.

Jak można wykorzystać księgowość online przy prowadzeniu firmy?

Obecnie księgowość internetowa świadczona przez wyspecjalizowane firmy oferuje analogiczny – a niekiedy nawet szerszy – zakres usług, niż tradycyjne biuro rachunkowe. Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy? Przede wszystkim będzie to:

 • prowadzenie uproszczonej oraz pełnej księgowości;
 • przygotowywanie i składania sprawozdań finansowych;
 • wypełnianie oraz składanie deklaracji podatkowych, m.in. w zakresie PIT, CIT oraz VAT;
 • weryfikacja dokumentów księgowych;
 • fakturowanie online;
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych;
 • zgłaszanie danych do odpowiednich rejestrów i urzędów.

Wykwalifikowani pracownicy przygotują też raporty finansowe na potrzeby przedsiębiorstwa oraz wyślą jednolity plik kontrolny w ramach sprawozdawczości VAT.

Zalety prowadzenia księgowości online

Szeroki zakres zdalnej księgowości nie jest jej jedyną zaletą. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po taką usługę?

Szybkość i wygoda rozliczeń

Usługi księgowo-rachunkowe online umożliwiają przesyłanie dokumentów zdalnie. Jednocześnie systemy takie, jak OCR (ang. Optical Character Recognition) czy RPA (ang. Robotic Process Automation) znacząco przyspieszają cały proces obsługi klienta. Dzięki temu nawet ogromne ilości dokumentów są przetwarzane w krótkim czasie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy dostęp do internetu. Pobieranie danych księgowych odbywa się automatycznie, więc ryzyko pomyłki maleje praktycznie do zera. Samodzielna księgowość online prezentuje się na tej płaszczyźnie znacznie mniej atrakcyjnie.

Bezpieczeństwo

Najwyższej klasy zabezpieczenia używane w usługach księgowych online to gwarancja, że do danych wrażliwych mają dostęp wyłącznie odpowiednie osoby. Wykorzystanie nowoczesnych technologii chmurowych ułatwia zarządzanie dostępem i chroni dane finansowe Twojej firmy oraz personalia pracowników. Program księgowy online i do wystawiania faktur zainstalowany na komputerze jest na tyle bezpieczny, na ile pozwalają na to programy antywirusowe.

Dostęp do dodatkowych możliwości

Wiele nowoczesnych firm uzupełnia portfolio swoich usług o dodatkowe rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Doskonałym przykładem jest np. biuro księgowe Maza, oferujące swoim klientom także:

 • doradztwo podatkowe, w tym analizę optymalizacji podatkowej;
 • obsługę kadr i płac;
 • usługi prawne
 • portal w którym klienci mogą przeanalizować najważniejsze informacje.

Oszczędność

Usługi online z zakresu księgowości pozwalają oszczędzić na zakupie programów księgowych czy zatrudnieniu księgowego w swojej firmie. Jednocześnie jest wygodniejsze rozwiązanie od samodzielnego prowadzenia księgowości online.

Gdzie szukać księgowości internetowej?

Szukasz nowoczesnego biura rachunkowego, które świadczy usługi online dla przedsiębiorców, niezależnie od formy i skali prowadzonego biznesu? Sprawdź biuro rachunkowe w Warszawie – firma Maza oferuje wygodną księgowość internetową opartą o najnowsze osiągnięcia technologiczne, jak OCR, RPA czy cloud computing.

Specjaliści z biura Maza zapewniają swoim klientom bezpieczeństwo, efektywność w biznesie oraz terminowe rozliczanie wszystkich dokumentów. Zamiast inwestować w program do księgowości online, zaufaj profesjonalistom.

Zostaw komentarz