Tanie kamery IP – kiedy warto się na nie zdecydować?

Nie zawsze dysponujemy dużym budżetem na inwestycję w system monitoringu wizyjnego. Jednocześnie mamy świadomość, że potrzebujemy instalacji CCTV do monitorowania domowego lub firmowego mienia. W tym artykule skupimy się na urządzeniach, stanowiących swoistą odpowiedź na wspomniane problemy i sprawdzimy, kiedy tanie kamery IP są dobrym wyborem!

Dlaczego potrzebujesz monitoringu wizyjnego IP?

Zanim omówimy szczegóły tematu, zastanówmy się, dlaczego właściwie monitoring wizyjny IP jest tak potrzebny. Poniżej przedstawiamy 5 największych zalet montażu kamer IP.

  1. Możliwość zdalnego zarządzania – ogromną zaletą nowoczesnych kamer w technologii IP jest nieograniczona możliwość zdalnego sterowania całym systemem oraz podglądu obrazu na żywo z poziomu aplikacji mobilnej.

  2. Łatwa integracja z siecią LAN – kolejna korzyść wynikająca z wyboru kamery IP to łatwa integracja z siecią LAN. Już nie trzeba dostrajać zasilania systemu przy użyciu specjalnych przyrządów.

  3. Zasilanie Power over Ethernet – no właśnie, jeśli jesteśmy już przy zasilaniu, to dzięki wsparciu dla PoE tanie kamery IP nie wymagają prowadzenia dodatkowego okablowania zasilającego.

  4. Proste skalowanie instalacji – wszystkie wcześniej wymienione zalety sprawiają, że rozbudowa i modernizacja istniejącego systemu monitoringu IP jest zaskakująco prosta.

  5. Zaawansowane funkcje detekcyjne – wiele niedrogich kamer posiada też zaawansowane możliwości związane z klasyfikacją obiektów oraz rozpoznawaniem obrazów.

Warto dodać, że nowoczesne kamery IP zapewniają bardzo wysokiej jakości obraz, dużo lepszy, niż ze stosowanych niegdyś analogowych kamer monitoringu CCTV.

Kiedy warto zdecydować się na tanie kamery IP?

Zawsze, kiedy nie dysponujesz wystarczającym budżetem na zakup najnowszych kamer IP, oferujących zaawansowane funkcje AI. Tania kamera IP pozwoli Ci zachować dobry poziom bezpieczeństwa bez ponoszenia wysokich kosztów inwestycyjnych.

Poznaj 3 najważniejsze aspekty wyboru tanich kamer IP!

Pokażemy teraz trzy najważniejsze (naszym zdaniem) aspekty wyboru tanich kamer IP!

Jakość obrazu

Decydując się na tanią kamerę IP, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na oferowaną jakość obrazu. Rozdzielczość Full HD 1920×1080 pikseli jest obecnie standardem, który zapewnia dobrą szczegółowość obrazu dla większości zastosowań domowych oraz monitoringu małych firm. Warto również zwrócić uwagę na kompresję obrazu, która wpływa na wielkość plików i jakość nagrania.

Aplikacja mobilna

Dostęp do obrazu z kamer poprzez aplikację mobilną jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Specjalne oprogramowanie pozwala na  zdalne monitorowanie terenu w czasie rzeczywistym. Wybierając tanie kamery IP, warto zwrócić uwagę na właśnie na kompatybilność z aplikacjami mobilnymi oraz oferowane funkcje. Najlepiej wybrać oprogramowanie rekomendowane przez producenta urządzenia, co gwarantuje pełną kompatybilność i bezpieczeństwo

Nagrywanie w nocy

Tryb nagrywania nocnego to specjalna funkcja, niezmiernie przydatna, szczególnie jeśli tania kamera IP ma być wykorzystywana do monitorowania obszarów zewnętrznych lub miejsc o słabym oświetleniu w nocy. Warto poszukać urządzeń z inteligentnymi funkcjonalnościami poprawiającymi jakość obrazu. Ich implementacja zapewnia lepszą widoczność w nocy i zwiększa skuteczność detekcji ruchu.

Gdzie można kupić dobre i tanie kamery IP i zyskać fachowe doradztwo?

Przedstawiliśmy Ci najważniejsze informacje na temat najtańszych kamer IP dostępnych na rynku. Tani nie musi oznaczać drogi, dlatego wybierając urządzenia z niższej półki cenowej skup się na najistotniejszych parametrach sprzętu: możliwość nagrywania w nocy, dostęp poprzez aplikację mobilną oraz doskonała jakość matrycy. To właśnie te 3 aspekty są najważniejsze, jeżeli decydujesz się na ekonomiczne i tanie kamery dedykowane do systemów monitoringu w technologii TCP/IP. Jeżeli chcesz zyskać nie tylko dobrą cenę, lecz również fachowe doradztwo podczas doboru urządzeń do Twojego systemu monitoringu, to mamy dla Ciebie sprawdzoną propozycję! Wybierz sklep internetowy EC System i kup tanie kamery IP idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Zostaw komentarz